Výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV vstoupil na trh START

Česká společnost Primoco UAV, výrobce civilních bezpilotních letounů One 100 a One 150 dnes vstoupila na Burzu cenných papírů Praha, trh Start.

Společnost Primoco UAV nabídla investorům své akcie prostřednictvím veřejné primární nabídky akcií (IPO) na Burze cenných papírů Praha. Veřejná nabídka akcií byla ukončena 2. 10. 2018 v 12:00 hodin. Společnost upsala celkem 252.500 nových akcií, což představuje 6% kapitálu společnosti. Tržní kapitalizace společnosti představuje 1.086.177.500,– CZK.

„Pro Primoco jde o velmi zásadní moment v historii společnosti, která za dobu své existence dokázala vyvinout, otestovat, certifikovat a úspěšně zahájit prodej svých letounů ve světě. Děkuji investorům za důvěru a těším se na budoucí růst společnosti.“ sdělil Ladislav Semetkovský, generální ředitel a zakladatel společnosti.

Společnost Primoco UAV je úspěšně se rozvíjející společností, která v uplynulém roce dokončila tříletý vývoj letounu a získala certifikaci od Úřadu pro civilní letectví na bezpilotní letoun. Civilní bezpilotní letoun Primoco UAV model One 100/150 je schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, maximální vzletová hmotnost 100/150 kg, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km, cestovní rychlost 100-150 km/h, užitečný náklad 50 kg a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, při ochraně hranic a pobřeží, monitoringu požárů nebo pátrání a záchraně.

Newsletter