Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Wall Street uzavřela slabší: DJIA i S&P -0,6 %, Nasdaq -0,3 %

Dnešní obchodování na Wall Street se neslo převážně v červených barvách, kde také hlavní indexy zakončily: S&P 500 -0,54 %, DJIA -0,56 %, Nasdaq -0,31 %. Přes ztráty páteční seance se indexy vydaly k solidnímu týdennímu výkonu.

Investory nadále znepokojuje budoucnost zadluženého Řecka, které se stále nedokázalo dohodnout s mezinárodními věřiteli na podmínkách uvolnění další finanční pomoci. Řeckou krizí se bude v pondělí zabývat mimořádný summit nejvyšších představitelů zemí eurozóny.

Níž o 3,8 % dnes zamířily například akcie prodejce ojetých automobilů CarMax, jehož čtvrtletní tržby zaostaly za očekáváním analytiků. Akcie výrobce cukrovinek Hershey oslabily o 3,6 %, poté co firma zhoršila celoroční výhled. 

Newsletter