Revize HDP ČR za 4Q 2020 ukázala mezikvartální i meziroční zlepšení. Koruna díky nad očekávání lepším číslům posiluje pod 26,20 za euro. Zbytek regionu ve ztrátě, ovšem postupně ji snižuje. Asijské obchodování potvrdilo trvající převahu dolaru. Americká měna v zisku proti procyklickým měnám i euru.

Wells Fargo po brexitu kupuje developerský projekt v Londýně

Americká banka Well Fargo se dohodla na koupi jedenáctipodlažního developerského projektu v londýnské finanční čtvrti City. Banka to uvedla v dnešním sdělení. Podle agentury Reuters jde o jeden z největší obchodů na britském trhu s nemovitostmi od chvíle, kdy Britové v červnu odhlasovali vystoupení z Evropské unie. Finanční podmínky transakce zveřejněny nebyly. Podle zdroje Reuters se cena pohybuje kolem 300 milionů liber (9,7 miliardy Kč).

Budova, kterou si americká banka pořizuje, se nachází v ulici Krále Williama v blízkosti britské centrální banky a řeky Temže. Stavba bude dokončena ve třetím čtvrtletí příštího roku. Americká banka bude poté moci soustředit veškerý svůj londýnský personál na jediném místě.

Obchod je projevem důvěry v to, že Londýn po přelomovém referendu o takzvaném brexitu z 23. června zůstane centrem světového finančnictví, napsal Reuters.

Wells Fargo má v Londýně 850 zaměstnanců.

Newsletter