Euro obrací proti dolaru do zisku nad hranici 1,1890 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě nad 25,50 za euro.

Wells Fargo po brexitu kupuje developerský projekt v Londýně

Americká banka Well Fargo se dohodla na koupi jedenáctipodlažního developerského projektu v londýnské finanční čtvrti City. Banka to uvedla v dnešním sdělení. Podle agentury Reuters jde o jeden z největší obchodů na britském trhu s nemovitostmi od chvíle, kdy Britové v červnu odhlasovali vystoupení z Evropské unie. Finanční podmínky transakce zveřejněny nebyly. Podle zdroje Reuters se cena pohybuje kolem 300 milionů liber (9,7 miliardy Kč).

Budova, kterou si americká banka pořizuje, se nachází v ulici Krále Williama v blízkosti britské centrální banky a řeky Temže. Stavba bude dokončena ve třetím čtvrtletí příštího roku. Americká banka bude poté moci soustředit veškerý svůj londýnský personál na jediném místě.

Obchod je projevem důvěry v to, že Londýn po přelomovém referendu o takzvaném brexitu z 23. června zůstane centrem světového finančnictví, napsal Reuters.

Wells Fargo má v Londýně 850 zaměstnanců.

Newsletter