Zájem o zájezdy s jednodenním pobytem u moře letos stoupl

Poptávka po zájezdech s jednodenním pobytem u moře letos stoupla. Do popředí zájmu se tak opět dostávají např. italská letoviska Caorle či Bibione. Výhodou těchto krátkodobých zájezdů je především nízká cena. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci zájezdů.

Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur je u těchto zájezdů největší zájem o severní Itálii s letovisky Caorle, Bibione a Lignano. Populárními destinacemi pro krátké zájezdy jsou také např. chorvatský ostrov Krk či Benátky.

„Poměrně velkým hitem letošního léta se stalo jednodenní koupání v Bibione nebo na chorvatské Istrii kam jede v letošním roce několik set klientů jen přes naší cestovní kancelář,“ potvrdil ředitel CK Vega Tour Pavel Zelinger.

Krátkodobé zájezdy k moři často nabízejí CK přes slevové servery. „Tak obrovský zájem o jednodenní dovolené nás samotné překvapil. Ale pravdou je, že jsou nenáročné, levné a zákazníci si mnohdy nemusí brát ani dovolenou, často jsou totiž o víkendu,“ vysvětlila ředitelka slevového portálu Slevomat Marie Chytilová.

Zájemci vyrazí autobusem ve večerních hodinách k moři. Ráno po příjezdu mají v letovisku volný den, než je opět ve večerních hodinách nabere autobus zpět. Do ČR dorazí následujícího dne ráno. Cestovní kanceláře nabízejí tento typ výletu pro doplnění volných míst v autobuse.

„Typicky se jedná o mladé lidi, které buď zaměstnavatel nepustí na týdenní dovolenou a mohou se tak vykoupat v moři přes víkend, nebo takovým krátkým výletem řeší nedostatek financí na dovolenou,“ dodala výkonná ředitelka asociace Kateřina Petříčková.

Trend kratších dovolených u moře potvrzuje i vyhledávač slev Skrz.cz. „Možná to souvisí i s nedostatkem ubytovacích kapacit, respektive s tím, že zbylé kapacity např. v Chorvatsku jsou letos téměř dvojnásobně drahé,“ uvedl ředitel Skrz.cz Petr Kováčik.

Newsletter