Zaměstnanci OKD v pořádku dostali na účty své výplaty za květen

Zaměstnanci těžební společnosti OKD dostali na účty své výplaty za květen. ČTK to dnes potvrdil mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Některým zaměstnancům mohou peníze přijít až v následujících dnech, podle mluvčího záleží na tom, u jaké banky mají účet.

Firma, která je od počátku května v úpadku, měla se zajištěním hotovosti mimo jiné právě na výplaty horníků problém. Že se dostatek peněz podařilo zajistit, sdělilo vedení firmy teprve před týdnem. Odboráři předtím řekli, že nevyplacení výplat by mohlo vyvolat nepokoje.

Společnost OKD se dostala do existenčních potíží kvůli klesajícím cenám uhlí a předluženosti. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Uvedla, že má nejméně u 650 věřitelů dluhy přesahující 17 miliard korun, nedokáže splácet své závazky a její majetek nedosahuje ani hodnoty sedmi miliard korun.

Své pohledávky už přihlásilo téměř 200 věřitelů, požadují celkem více než 11 miliard korun. Největší pohledávky za více než deset miliard korun u soudu přihlásila londýnská banka Citibank, která je agentem držitelů dluhopisů.

Newsletter