Zeit Online pořádá mezinárodní průzkum k volbě prezidenta USA

Pokud by o prezidentských volbách ve Spojených státech mohli rozhodovat uživatelé internetu z celého světa, vyhrála by je zřejmě bývalá americká první dáma Hillary Clintonová. Vyplývá to z dosavadních výsledků mezinárodního webového průzkumu, který pořádá německý server Zeit Online.

Server zveřejnil anketu, ve které mohou uživatelé internetu hlasovat o tom, zda by listopadové prezidentské volby měla vyhrát demokratická kandidátka Hillary Clintonová, anebo republikánský kandidát Donald Trump. Podle informací na stránkách serveru jde především o to zjistit, jaké preference mají jednotlivé země světa.

Návštěvníci webu tak mají možnost hlasovat podle své lokality. Nejde přitom o názor výhradně čtenářů tohoto webu, protože Zeit Online zveřejňuje také odkaz ke sdílení a prosí uživatele o jeho šíření, aby byl pokryt co největší okruh veřejnosti.

Výsledky, které se čtenáři ukážou až po jeho hlasování, se průběžně aktualizují podle počtu hlasů. Trump zatím nevyhrává v žádné z uvedených zemí; nejvyšší procento hlasů měla dnes před 20:00 SELČ Clintonová ve Francii (85,2 procenta). Česká republika zatím nenasbírala dostatečný počet hlasů na to, aby se v anketě výsledky objevily.

Průzkum je k dispozici v němčině, angličtině, francouzštině, španělštině, portugalštině, ruštině a čínštině.

Newsletter