Dolar vstoupil do čtvrtečního obchodování slabší, a to proti procyklickým měnám i euru. Dolarový index klesl k hranici 90,3 bodů. Koruna včera prolomila 26,10 za euro. Kombinace silnějšího eura a ochoty riskovat pro domácí měnu znamená riziko tlaků na další posílení. Nemělo by se však jednat o výrazný posun až k 26,00 za euro.

Zemřel majitel hokejového klubu Detroit Red Wings

 Ve věku 87 let v pátek zemřel americký podnikatel Mike Ilitch, majitel hokejového klubu Detroit Red Wings a baseballového týmu Detroit Tigers. Informoval o tom podle agentury AP mluvčí jeho rodiny.

Ilitch koupil hokejový klub Detroit Red Wings v roce 1982, a to za osm milionů dolarů (při dnešním kurzu zhruba 200 milionů Kč). Klub, který se v té době potýkal s problémy, následně čtyřikrát získal Stanleyův pohár, a to v letech 1997, 1998, 2002 a 2008.

V roce 1992 Ilitch koupil za 85 milionů dolarů baseballový tým Detroit Tigers. Ten se v roce 2006 dostal do takzvané Světové série, tedy finále severoamerické profesionální baseballové ligy, kde však podlehl týmu St. Louis Cardinals.

Ilitch byl zakladatelem řetězce pizzerií Little Caesars Pizza. V roce 1959 otevřel se svou manželkou první pizzerie Little Caesars na předměstí Detroitu a časem vybudoval rozsáhlé podnikatelské impérium.

Newsletter