Zisk KBC, majitelky ČSOB, ve čtvrtletí klesl na 600 milionů eur

Belgické finanční skupině KBC, která je v České republice vlastníkem ČSOB, ve třetím čtvrtletí klesl čistý zisk o 1,3 procenta na 600 milionů eur (16,2 miliardy Kč). Výsledek ale překonal očekávání analytiků, zejména díky velmi dobrému výkonu bankovních a pojišťovacích aktivit. Ten vynahradil i slabší výkon z obchodů s cennými papíry. V České republice zisk banky stoupl o 17,7 procenta na 153 milionů eur (4,1 miliardy Kč).

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali v průměru zisk 515 milionů eur. Celkové příjmy se snížily o 0,9 procenta na 1,736 miliardy eur a také překonaly očekávání.

„Těší mě, že v tomto čtvrtletí jsme měli zisk ve všech zemích,“ uvedl generální ředitel KBC Johan Thijs. „Nicméně přetrvávající nízké úrokové sazby zůstávají problémem pro celý finanční sektor a nestabilita na finančních trzích vyvolává pochybnosti v oblasti poplatků,“ dodal s tím, že banka nadále hodlá pokračovat v investicích do budoucnosti a v plánech na digitalizaci, které mají přispět k lepším službám klientům.

ČSOB patří společně s Českou spořitelnou, Komerční bankou a UniCredit Bank mezi největší české banky podle výše bilanční sumy. Do skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring.

Newsletter