Pražská burza dokázala navázat na včerejší zisky díky Erste, VIGu lepší výsledky nepomohly

Pražská burza dokázala navázat na včerejší růst a index PX se v závěru obchodoval nad psychologickou úrovní 1000 bodů, o 0,24 % silnější než v pondělí. Za nárůstem stála především rakouská banka Erste, která si dokázala připsat více než 2 %. Technicky se obchoduje poblíž rezistenčních úrovní okolo 680 Kč a bude velmi zajímavé sledovat, zda tuto hranici v následujících dnech pokoří.

Za pokračujícím nárůstem zahraničních bank stojí především vlivná slova šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho, který v pondělí uvedl, že ECB je v pohotovosti a připravena k podpoře evropské ekonomiky. Erste tak dokázala navázat na pozitivní náladu a v sektorovém srovnání si vedla spíše nadstandardně.

Skupina VIG v 1Q posílila ziskovost, na všech trzích v černých číslech

Finanční ředitel ČEZu Martin Novák nevylučuje do budoucna vyšší výplatní poměr

Draghi: ECB je v pohotovosti, na odchýlení inflace od prognózy bude reagovat

Na pražské burze dnes své výsledky za první čtvrtletí roku reportovala pojišťovna VIG, jejíž akcie zakončily den s nepatrnou ztrátou 0,09 % na 1060 Kč. Zisk na akcii nečekaně vzrostl na 0,925 EUR, zatímco analytici očekávali pouze 0,85 EUR. Hrubé předepsané pojistné vzrostlo o 1 % na 2,7 mld. EUR.

Energetika ČEZ uzavřela beze změny na psychologické hranici 580 Kč a stejně tak i Komerční banka obchodovala téměř beze změny (-0,02 %). Na ostatních titulech byly objemy minimální.

Autorem je Radek Pavlíček, makléř společnosti FINANCE Zlín, a.s.

 

Newsletter