Pražská burza nalákala kupce před zítřejší rebalancí

Index pražské burzy dnes rostl o 1,13 % společně s celým regionem. Trh stále ovládá zítřejší převážení indexu CECE, při němž výrazně vzrostou váhy českých akcií. Erste se po včerejším propadu nadechla a uzavřela u svých denním maxim 628,5 koruny, silnější o 2,2 %. ČEZ se celý den obchodoval v červených číslech okolo 625 korun, ale poptávka v závěrečné aukci dostala i ČEZ k dennímu maximu 628 korun.

Zaplaťte miliardu ČEZ, nařídil soud SŽDC

Šéf ČEZu: Nová soutěž na Temelín může začít příští rok

Bulhaři opět viní ČEZ. Teď z potlačování konkurence

Podobné obchodování jsme registrovali i na Komerční bance, která se držela u hranice 5600 korun, aby v závěrečné aukci vylétla na své další historické maximum 5667 korun.

Souboj čtvrtletí a výhra českých akcií v baťovském stylu

Tyto poptávky v závěrečné aukci mají s velkou pravděpodobností spojitost se zítřejším převážením indexu CECE. VIG si připsal také pěkný zisk 1,7 % a uzavíral na 1140 korunách. VIG bude zítra začleněn do indexu CECE, takže se očekává v závěru slušná poptávka po tomto cenném papíru. Opačným směrem se vydal Unipetrol, který bude zítra naopak z indexu CECE vyčleněn, a kde investoři a spekulanti již předem prodávají, neboť zítra se v aukci na závěr dne čeká přetlak nabídky.

Pegas potěšil na všech úrovních, zvýšil dividendu a výhled

Okolní trhy dnes zažily euforii, BUX díky OTP vylétl o 2,12 % a polský WIG20 vzrostl o 1,72 %, také převážně díky růstu bankovního sektoru.

Newsletter