Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se pohybuje pod hranicí 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul pod 4,60 EURPLN.

Pražská burza před víkendem zabrala. Komerční +3 %

Stateční kupci i přes víkendové riziko spojené se situací v Řecku zabrali a index PX si dnes připsal solidní zisk 1,25 % na průměrném objemu 650 milionů korun. Aktivita na trhu se soustředila do hlavních titulů a ranní minima byla poměrně rychle odvrácena, aby kupci poté postupně táhli index k závěru na denním maximum.

Akcie Komerční banky dnes byly nejvíce obchodované a po ranních minimech dosažených v rámci algo programu na 5020 Kč se akcie přehoupla znovu přes 5200 Kč. Tento pohyb k závěru dne ještě vyprovokoval několik vynucených nákupů k zavření krátkých pozic a akcie končila den na denním maximu s růstem 3,1 %. Akcie ČEZ také zabojovaly a ranní minima na 555 Kč po otestování minim z přechodu obchodování bez nároku na dividendu se tak podržela. Akcie v odpoledních hodinách přidala a zavírala den na maximu se ziskem 2,3 %. Mezi propadlíky se dnes dostaly akcie O2, které stále nacházejí problém s proražením hladiny 100 Kč, kde dochází k vybírání velmi slušných zisků.

Newsletter