Pražskou burzu strhává profit warning Stock Spirits (-23 %)

Pražská burza je oproti očekávání v červených číslech. Hlavní důvodem je propad akcií Stock Spirits o 23 %! po „profit warningu“. Tento titul má v bázi index PX váhu okolo 3 %, tedy šesté největší zastoupení. Má větší váhu, než například Unipetrol 2,3 %, Pegas 1,85 % nebo Philip Morris ČR s 1,8 % a tedy tlačí celý index do výraznějšího záporu.

Stock Spirits pod „agresivním tlakem“: Zisk může zklamat

Ráno se také banky dostaly pod prodejní tlak včetně pojišťovny VIG a tak Komerční banka odepisovala 0,91 %, Erste -0,3 % a VIG -0,75 %. Nyní se již našlo několik kupců, kteří začali Komerční banku nakupovat okolo 4650 korun, na základě spekulace, že banka svými výsledky za 3. kvartál, které vydá zítra před otevřením trhu, překvapí investory a tak se titul pomalu začíná dostávat do pozitivních čísel.

Odhad výsledků KB za 3Q: Dojde na komentáře o zvýšení dividendy?

Podobně je na tom Erste, po ranním poklesu se začíná přizvedávat a nyní obchoduje silnější o 0,27 %. Klesají i akcie O2, což asi nepřekvapí nikoho, neboť politika hlavního vlastníka PPF není pro akcionáře, kteří mají nakoupené tyto akcie kvůli dividendám, příliš vlídná. Někteří analytici již začínají předpovídat, že s O2 v následujících 2-3 letech nevyplatí dividendy žádné.

Maďarské i polské akcie jsou naopak silnější, BUX roste o 0,31 % hlavně díky OTP, WIG20 přidává mírných 0,03 % tažen vzhůru bankami PKO a PEKAO.

Newsletter