Před rozhodnutím Fedu končí Wall Street v mírném plusu

AKTUALIZOVÁNO – Americké akciové trhy den před rozhodnutím Fedu a Bank of Japan o sazbách mírně rostly. Dařilo se zdravotnickému sektoru. Investory dnes ale zklamala horší data z trhu s bydlením.

Podle generálního ředitele Kestra Private Wealth Services Roba Bartenstein jde nyní o tři otázky – sezónnost, ocenění a o centrální banky. „Každý čeká na to, co udělá Fed, myslím, že nic,“ naznačil. „Nejsme hyperoceněni, ale zažíváme jeden ze čtyř nejvíc ceněných býčích trhů všech dob,“ dodal.

Dow Jones zpevnil o 0,05 procenta na 18.129,96 bodu. Širší index S&P 500 dnes vzrostl o 0,03 procenta na 2139,76 bodu. Největší zisky tak zaznamenal technologický index Nasdaq, který si připsal 0,12 procenta na  5241,35 bodu.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že zahájené stavby v srpnu meziměsíčně klesly o 5,8 procenta, když trh čekal snížení jen o 1,7 procenta. Stavební povolení v srpnu meziměsíčně klesly o 0,4 procenta, zatímco analytici dle Bloomberg čekali růst o 1,8 procenta. „Bylo to trochu zklamání, ale pro trh práce to není zničující,“ řekl Peter Cardillo, hlavní ekonom trhu firmy First Standard Financial.

Byla to zároveň dvě poslední čísla před zahájením dvoudenního jednání měnového výboru FOMC. Šance ne zvýšení úrokových sazeb jsou nízké. Hlavní ekonom Stifel Fixed Income Lindsey Piegza se domnívá, že je to méně než 20 procent.

 

Newsletter