Pro pomoc, radost i peníze. DOBROTY S PŘÍBĚHEM si dejte na Fundliftu

Investoři na Fundliftu mají vedle možnosti zhodnocení finančních prostředků příležitost pomoci dobré věci. Na platformě dnes spustil kampaň sociální projekt DOBROTY S PŘÍBĚHEM, který zaměstnává handicapované lidi, jež vyrábí nakládané speciality. Společnost stojící za celým projektem vydává čtyřleté dluhopisy s roční úrokovou sazbou 6,5 procenta v celkovém objemu 600 tisíc korun.

DOBROTY S PŘÍBĚHEM jsou sociální projekt, konkrétně potravinářská dílna vyrábějící nakládané delikatesy ze sýrů a utopence, na jejichž výrobě se podílí handicapovaní lidé. Za celým projektem stojí organizace Portus Praha, která vznikla jako občanské sdružení v roce 2001 za účelem budování chráněného bydlení pro lidi s mentálním postižením. V současné době Portus Praha provozuje dva objekty chráněného bydlení a Sociálně terapeutickou dílnu v obci Slapy, kde se klienti zdokonalují v manuální činnosti, rozvíjejí vlastní osobnost a učí se chápat pracovní procesy a postupy tak, aby na trhu práce mohli být konkurenceschopní. V této dílně vznikl i celý nápad na projekt DOBROTY S PŘÍBĚHEM.

Za účelem vybudování potravinářské dílny, vyrábějící nakládané speciality, byla v roce 2011 založena samostatná společnost PORTUS Praha s.r.o., provozovatel celého projektu. Potravinářská dílna v obci Davle u Prahy byla vystavěna díky finančním prostředkům z benefiční sbírky AKCE CIHLA, kterou organizace Portus Praha pořádá již od roku 1999. V unikátní dřevostavbě vybudované na míru tak, aby bylo možné ji v budoucnu dostavovat a rozšiřovat dle potřeby, už čtvrtým rokem vznikají vyhlášené nakládané sýry a utopenci, které se mezi zákazníky těší velké oblibě. Mezi dlouhodobé fanoušky a podporovatele těchto produktů patří například herečka Simona Stašová, která je zároveň patronkou celého projektu.

„DOBROTY S PŘÍBĚHEM nabízí práci lidem, kteří by neměli šanci uplatnit se na otevřeném trhu práce. Posláním našeho podniku je umožnit lidem s jakýmkoliv typem postižení žít co nejnormálnější, nejsamostatnější a nejdůstojnější život, ke kterému patří to, že můžou chodit do práce a vydělávat si peníze. Za každým výrobkem DOBROT se tak skrývá jedinečný příběh cesty k samostatnosti a nezávislosti lidí s handicapem,“ říká jednatel společnosti Tomáš Masopust.

DOBROTY S PŘÍBĚHEM jsou nejen smysluplným počinem, zároveň je to perspektivní a úspěšný projekt, který byl již několikrát oceněn. Výrobky se pyšní titulem „Česká chuťovka“, Nadace VIA ve spolupráci s bankou UniCredit pak v roce 2016 vybrala firmu jako nejrychleji se rozvíjející úspěšný podnik v programu Lepší byznys, v neposlední řadě získali představitelé společnosti ocenění Společensky prospěšný podnikatel v soutěži EY podnikatel roku 2016. Nyní má šanci úspěšně se rozvíjející společensky odpovědný podnik podpořit i široká veřejnost formou investice na crowdfundingové platformě Fundlift.

„Jsme rádi, že můžeme investorům na Fundliftu nabídnout společensky prospěšný projekt. Jeho dosavadní úspěchy pomáhají zbořit zažité mýty o ekonomické nesoběstačnosti těchto projektů. Investoři mohou investovat do zajištěných dluhopisů a podpořit tím dobrou věc,“ dodává CEO Fundliftu Radek Musil.

DOBROTY S PŘÍBĚHEM poptávají financování na pořízení pojízdné prodejny s chladící vestavbou, která umožní prodej na různých trzích, akcích a festivalech, díky čemuž se podaří přiblížit produkty zákazníkům i ve vzdálenějších koutech republiky.

 

Newsletter