Průzkum: Volby by vyhrálo ANO, posiluje TOP 09

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO, dostalo by hlasy od více než 30 procent lidí. Druhé místo patří sociálním demokratům s 24,4 procenty a třetí komunisté by dostali 12,1 procenta hlasů. Z opozičních stran TOP 09 předstihla ODS, ukázal volební model agentury Focus. Pořadí první tří stran nedávno potvrdily také průzkumy STEM a CVVM.

Čtvrté místo patří TOP 09, kterou by volilo 9,4 lidí, následuje ODS s 8,5 procenty. Vládní KDU- ČSL by získala 5,4 procenta.

 

Volby do Sněmovny by v březnu navzdory kauze Čapí hnízdo jasně vyhrálo hnutí ANO. Druhá by byla ČSSD a třetí komunisté, ukázal průzkum STEM.

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 30. březen 2016

 

Ostatní strany pětiprocentní hranici nepřekročily a do Sněmovny by se tak nedostaly. Shodně 2,6 procenta hlasů by dostaly Úsvit a Česká pirátská strana. Zelení by měli 2,5 procenta a Svobodní 1,5 procenta.

Pokud by se nyní konaly volby, tak úmysl jít volit deklarovala zhruba polovina respondentů, celkem 27 procent by k volbám jít nechtělo a 22 procent není rozhodnuto.

Agentura Focus průzkum provedla metodou kvótního výběru od 8. do 16. 3. března, zúčastnilo se 1021 respondentů ve věku 18 a více let.

Newsletter