„Rally Trump“ pokračuje, Wall Street dál láme rekordy

AKTUALIZOVÁNO – Rekordy na Wall Street neberou konce. Americké akciové trhy se dál vezou na pozitivní vlně po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Dnes je nahoru táhl především finanční sektor. Investoři také vstřebávali klíčové oznámení Evropské centrální banky (ECB). Ta oznámila, že prodlouží nákup dluhopisů, ale sníží jejich objem.

„Toto je opravdu Trumpův obchod. Je to o potenciálu pro byznysově orientovanou ekonomiku,“ poznamenal Phil Blancato, generální ředitel společnosti Ladenburg Thalmann Asset Management.

Index Dow Jones dnes stoupl o 0,33 procenta na 19 614,81 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 vzrostl o 0,22 procenta na 2246,19 bodu a index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 0,44 procenta na 5417,36 bodu.

Wall Street jásá. Získala cennou páku „nastrčenou“ v Kongresu

Šéf ECB Mario Draghi dnes uvedl, že bankovní rada projednávala dva scénáře dalšího uvolnění své měnové politiky. Upozornil, že „nejistota převládá všude“. Zároveň ale dodal, že riziko deflace se do značné míry zmizelo. Euro vůči dolaru oslabilo na 1,0617 EURUSD.

„Nejdůležitější je, že Draghi snížil rychlost kvantitativního uvolňování. Nechává si ale dveře otevřené pro případ, že se něco pokazí, což je podobný scénář jako v případě Spojených států,“ poznamenal Peter Cardillo, ekonom First Standard Financial.

Investoři již netrpělivě čekají na zasedání americké centrální banky (Fed), které se koná příští týden. Tržní očekávání růstu sazeb je nyní vyšší než 95 procent.

 

Newsletter