Rekordní série S&P a Nasdaq končí, Dow Jones jede dál

AKTUALIZOVÁNO – Na Wall Street dnes rekord vylepšil jen Dow Jonesův index. S&P 500 s index technologického trhu Nasdaq po sedmi rekordních seancích oslabily. Nedařilo se energetickému sektoru, který ztratil procento.

Index Dow Jones dnes zpevnil o 0,04 procenta na 20 619,77 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 klesl 0,09 procenta na 2347,22 bodu a index technologického trhu Nasdaq se snížil o 0,08 procenta na 5814,90 bodu.

Poprvé za šest dní si pohoršily akcie většiny velkých bank a index finančního sektoru ztratil 0,5 procenta. Ve středu všechny tři hlavní indexy pokořily rekordní hodnoty, a to popáté v radě. To se nestalo od ledna 1992. Od počátku února jsou indexy zhruba o tři procenta výše.

„Je to určitě trh, který má důvěru. Problém je ale v tom, že když se důvěra dostane tak vysoko, je těžší, aby se trh posunul ještě významněji výše,“ poznamenal Bruce McCain, hlavní investiční stratég Key Private Bank. Podle hlavního ekonoma First Standard Financial Petera Cardilla je hlavním problémem trhu samolibost. „Investoři před sebou stále mají vyhlídky na to, že Trump přijde s daňovou reformou,“ dodal Cardillo.

Dnes byla oznámena další silná data z americké ekonomiky. Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti se drží okolo nejnižších úrovní za více než 40 let. Index filadelfského Fedu za únor se dostal na nejvyšší úroveň od ledna 1984. Vývoj na

Wall Street dnes na twitteru komentoval sám Trump, když zmínil rekordní sérii akciových trhů. A upozornil na to, že jeho „fenomenální“ daňová reforma teprve přijde.

Newsletter