Rekordní víkend Apple: Objednáno víc než 10 milionů iPhonů

(Aktualizováno 22:47) Absolutní rekordy trhají objednávky zákazníků na novou řadu iPhonů společnosti Apple řady 6 a 6 Plus. Apple prohlásil, že víkend přinesl zájemce o více než 10 milionů kusů. Modely 5S a 5C za první víkend přinesly objednávky na zhruba 9 milionů kusů. Na dnes klesajících amerických burzách akcie Apple odolaly a po +0,1 % v řádném a -0,1 % v prodlouženém obchodování zůstávají „na svém“.

Šéf Applu Tim Cook řekl, že přes potíže v systému předobjednávek „nemůže být šťastnější“ s tím, že je Apple schopen při silnějších dodávkách vyhovět ještě vyšší poptávce a pracuje na dodání objednávek co nejdříve. 

Vývoj znamená, že analytici půjdou nahoru s odhady finančních výsledků pro třetí čtvrtletí roku, což je poslední fiskální čtvrtletí Applu. iPhony dodané do úterka 30. září posunou kvartální výsledek směrem nahoru. Do první vlny zemí patří Spojené státy, Austrálie, Kanada, Francie, Německo, Hongkong, Japonsko, Portoriko, Singapur a Británie. Tento týden se mají přístroje začít prodávat v dalších dvou desítkách zemí.

Rekordní prodeje nového iPhonu 6 a 6 Plus jsou pro vývoj hospodaření Applu dobrou zprávou nejméně pro dvě čtvrtletí i proto, že v první vlně tentokrát nebyl klíčový trh Číny. Prodeje na něm tak posílí výsledek Applu ve čtvrtletí následujícím a naopak – prodeje aktuální jsou rekordní i bez trhu Číny. Konsensem analytiků je dodávka 59 milionů kusů nových iPhonů ve čtvrtletí do prosince. S odhadem zřejmě po úvodních číslech půjdou nahoru.

Newsletter