Roklen hlásí novou posilu! Hlavním ekonomem se stal Pavel Peterka

Pavel Peterka

Finanční skupina Roklen rozšířila své řady. Novým hlavním ekonomem se stal Pavel Peterka. V rámci své pozice se bude věnovat podpoře a rozvoji klíčových aktivit finanční skupiny Roklen v oblasti devizové směny, korporátních financí, zhodnocení investic a získávání kapitálu.

„Je skvělé být součástí dynamické a flexibilní firmy, jako je Roklen,“ uvádí Pavel Peterka. „Významné změny související s technologickým pokrokem jsou příležitostí. Pokud se jich chopíme, zlepšíme život nejen našim klientům, ale celé společnosti. Finanční skupina Roklen to pochopila už před lety, proto se těším na naši spolupráci,“ dodává.

Pavel Peterka je kandidátem na titul Ph.D. v oblasti aplikované ekonomie se zaměřením na digitální firmy a digitální ekonomiku na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně, kde také aktivně přednáší. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde se věnoval ekonomii, národnímu hospodářství, managementu a v rámci prestižní vedlejší specializace rozvoji firem. V minulosti působil jako analytik společnosti CETA, kde se věnoval odvětvovým analýzám a analýzám dopadů regulací na trhy.

„Pavlovo dlouhodobé zaměření ideálně kopíruje zaměření skupiny Roklen. Věřím, že nám nejenže pomůže dále zvyšovat kvalitu finančních služeb, které poskytujeme podnikatelům i korporátním klientům, ale zároveň přispěje k rozvoji nových,“ říká Managing Director skupiny Roklen Oldřich Pavlovský.

Finanční skupina Roklen byla založena v roce 2014 seniorními investičními bankéři pod vedením Jana Klenora. Cílem Roklenu je poskytování komplexních finančních služeb investičního bankovnictví s využitím moderních informačních technologií. Služby jsou určeny zejména pro menší a středně velké firmy (SME) a pro privátní klientelu. Mezi projekty skupiny patří služby on-line směnárny RoklenFx, investiční crowdfundingová platforma Fundlift, Corporate Finance a ekonomický portál Roklen24.cz.

 

 

 

Newsletter