RoklenFx: Česká data překvapila, dolar čeká na zápis Fedu

Středu zahajuje koruna na páru s eurem na 27,02 EURCZK. Dolarkoruna se nachází ná 23,94 USDCZK.

V rámci české ekonomiky byl klíčový včerejší výsledek HDP za první kvartál 2016. Podle předběžného odhadu statistického úřadu dosáhlo tempo produktu meziročního růstu +3,1 %, přičemž čekáváno bylo „pouhých“ 2,7 %. Mezikvartálně pak bylo dosaženo +0,5 % při predikci na +0,3 %. Zveřejněné výsledky tak pokořily jak odhady analytiků, tak i klíčových institucí, včetně České národní banky.

Na těchto číslech se podílely všechny složky poptávky, od stabilně rostoucí spotřeby domácností, mírně zrychlujících investic až po zahraniční obchod.

Dnes nás z domova nečekají žádné fundamenty. Eurokoruna by se tak mohla pohybovat od 27,02 až 27,03 EURCZK. V případě dolarkoruny pracujeme s rozmezím od 23,87 až po 24,02 USDCZK.

Dolar během včerejška mírně oslabil. Dnes si však už připisuje solidní zisky. Eurodolar se tak aktuálně obchoduje na 1,128 EURUSD.

Co se týče dění v zahraniční, z eurozóny jsme se v úterý dočkali obchodní bilance. Ta v březnu rovněž vykázala lepší výsledek, a to přebytek o velikosti +22,3 miliardy euro při očekávání na 22 miliardách.

I ze Spojených států přišla pozitivní data, ovšem jejich síla byla pouze dočasná. Jednalo se především o dubnový index cen spotřebitelů. Ten skončil meziměsíčně růstem o +0,4 % (oček. +0,3 %), meziročně si pak připsal +1,1 %. Lépe dopadla i průmyslová produkce, která za tu samou dobu vzrostla o 0,7 % při predikci na +0,3 %.

Dnes bude v evropském regionu zveřejněn dubnový index cen spotřebitelů. Meziměsíční odhady ukazatele pracují se stagnací, meziročně je pak odhadován propad o -0,2 %. Ze Spojených států bude hlavní událostí večerní zápis z posledního zasedání Federálního rezervního systému.

Eurodolar by se dnes měl pohybovat od 1,122 až 1,133 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahem. Jak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme!CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter