Dolar po zklamání z ADP Národního reportu zaměstnanosti oslabuje proti euru nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu zůstávají v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Dolar po zveřejnění zápisu z jednání Fedu výrazně silnější

Ve čtvrtek se česká koruna nachází na páru s eurem nadále na úrovni 27,02 EURCZK. U dolarkoruny jsme se ale dočkali výrazného zpevnění americké měny, čemuž odpovídá kurz 24,07 USDCZK.

Včera z české ekonomiky nepřišla žádná data a dnes tomu nebude jinak. Za zmínku ale stojí včerejší vyjádření člena rady České národní banky Lubomíra Lízala, podle něhož záporné úrokové sazby nejsou sice nyní potřeba, ale mohly by pomoci při ukončení intervencí.
Eurokoruna by se dnes měla držet od 27,02 do 27,03 EURCZK. U dolarkoruny očekáváme pohyb v rozmezí 23,97 až 24,17 USDCZK.

Eurodolar v návaznosti na včerejší prudké posílení amerického dolaru zahajuje dnešní den na 1,123 EURUSD.

Důvodem tohoto posílení bylo zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky, z nějž vyplynulo, že bychom se mohli dalšího zvýšení úrokových sazeb dočkat již v červnu. Předpokladem je samozřejmě pokračující tok pozitivních dat z americké ekonomiky.

Fed je rovněž spokojen s postupným směřováním k dvouprocentnímu inflačnímu cíli a je méně zneklidněn ohledně vývoje světové ekonomiky, z níž již nepociťuje taková rizika. Nervózní jsou bankéři naopak z pomalého růstu tamního HDP.
Ze včerejších důležitých událostí je pak třeba zmínit inflaci v eurozóně, jež vykázala v souladu s očekáváním zápornou meziroční hodnotu -0,2 %. V eurozóně tak přetrvává nadále deflace.

Dnes se odpoledne dočkáme zápisu z posledního jednání ECB, na nějž navážou nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA, kde se očekává číslo 275 tisíc oproti předchozím 294 tisícům.
Eurodolar by dnes měl setrvat v pásmu 1,116 až 1,127 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahem. Jak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme!CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter