Fed minutes: Úroky půjdou v prosinci takřka jistě nahoru. Co inflace?

AKTUALIZOVÁNO – Úrokové sazby se v prosinci ve Spojených státech takřka na sto procent zvýší. Naznačuje to zápis z jednání měnového výboru Fedu (FOMC). Několik členů výboru chce mít ale před „hikem“ jistotu vyšší inflace. Někteří se také myslí, že k dosažení dvouprocentního inflačního cíle bude třeba více času. Dolar reaguje oslabením na 1,187 EURUSD. Dolarový index se dostal na dvoutýdenní minimum.

Další „Nobelovka“ pro behavioralisty: Letos oceněn Richard Thaler

Poté, co v roce 2002 obdrželi Cenu Švédské národní banky za rozvoj ekonomické vědy Daniel Kahneman a Vernon Smith, míří další „Nobelova cena za ekonomii“ do řad představitelů behaviorální ekonomie. Tento rok ji získal Richard Thaler, a to za přínos v oblasti integrace poznatků psychologie do ekonomické vědy. Informoval o tom server The Hindu.

Černý pátek pro americký trh práce, úřadovaly hurikány

AKTUALIZOVÁNO – Závěr týdne přinesl netradiční číslo z amerického trhu práce. A viníkem je především příroda, konkrétně hurikány Harvey a Irma. V americké ekonomice totiž zaniklo v září mimo zemědělství 33 tisíc pracovních míst. Trh naopak čekal, že vznikne 80 tisíc nových míst (dle Bloomberg). Čísla dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce, které zároveň revidovalo srpnová čísla na 169 tisíc z 156 tisíc. Dolar reaguje posílením pod úroveň 1,17 EURUSD.

ČNB se stará: Proč jí není jedno, kdo si bere hypotéku?

Růst cen nemovitostí a s ním spojený rekordní zájem o hypotéky už více než rok rezonují v médiích i mezi veřejností. Snaha České národní banky dynamiku hypotečního trhu utlumit a upozorňovat na rizika s ním spojená se bohužel většinou potkává s nepochopením. Cílem tohoto blogu je přiblížit čtenářům, co ČNB motivovalo k tomu, aby začala více sledovat, kdo a jak vysoký úvěr si na pořízení nemovitosti bere.

Konflikty na letišti, stávkující taxikáři. Jak regulovat taxi a Uber?

Současný stav má daleko k optimálnímu a dlouhodobě udržitelnému systému. Je na politicích, aby přestali ignorovat nerovné prostředí na trhu taxi a Uber služeb. Vhodné nastavení regulace však nutně neznamená, že musí každý řidič – jak taxi, tak Uberu – jezdit za stejných podmínek.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.