Pracující senioři? Pro státy OECD o 3,5 bilionu dolarů navíc

Státy OECD by mohly navýšit své HDP o 3,5 bilionu dolarů, kdyby míra zaměstnanosti lidí nad 55 let v jejich zemi dosáhla 78 %, tvrdí ekonomové z poradenské společnosti PwC UK. Nejlépe přitom v žebříčku dopadl Island s více než 80 %. Česko se stále drží na 20. příčce.

Mayová v problémech. Sen o tvrdém brexitu začíná slábnout

Když britská premiérka Theresa Mayová vystoupila 17. ledna 2017 s dlouho očekávaným projevem k brexitu, oznámila, že nechce, aby byla země jednou nohou v EU a jednou mimo EU. Vyloučila “měkký brexit” a oznámila, že Británie opustí jednotný evropský trh. Uplynul rok a šest měsíců a sen o “tvrdém brexitu” se začíná pomalu ale jistě rozpadat.

Historický milník: V oběhu je rekordních 600 miliard korun

AKTUALIZOVÁNO – Celková hodnota všech bankovek a mincí, které jsou v oběhu, překonala 20. července vůbec poprvé hranici 600 miliard korun. Tato částka představuje více než 2,3 miliardy kusů bankovek a mincí. Nejpočetnější zastoupení mezi českými penězi mají dlouhodobě tisícikorunová bankovka a korunová mince. Vyplývá to ze statistik České národní banky.

Z brexitu se stalo nudné a zdlouhavé divadlo

Představte si filmové drama, kde v polovině filmu už poznáte zápletku i to, jak to celé skončí. Ale film pokračuje nudnými a zdlouhavými dialogy, které znechutí množství diváků. To přesně se teď děje s brexitem. Ačkoli všichni politici souhlasí s tím, že chtějí zabezpečit bezproblémový a mírový odchod Spojeného království z Evropy, do celého příběhu se vkrádají prvky telenovely v podobě zpráv, o kterých můžeme číst v novinových článcích. Z jistého úhlu pohledu jsou zprávy o brexitu možná i…

Jak zachránit ekonomice miliardy? Běžte spát!

Člověk dokáže být velice produktivní jednotkou, nicméně klíčovými předpoklady pro podání maximálního výkonu jsou adekvátní podmínky a absence rušivých vlivů. Těch přitom na pracovišti může být spousta – špatný vzduch, teplota, anebo třeba hluk, který dělají ostatní kolegové. Patrně nejdůležitějším faktorem, který ovlivní množství a kvalitu práce, kterou uděláte či neuděláte, je patrně to, co jste dělali – či nedělali – minulou noc.

Další články

Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.