Safírový displej a větší baterie aneb nový iPhone z doslechu

Přední investorské weby sledující cokoli „se šustne“ okolo napjatě očekávané nové verze chytrého telefonu od Applu mají jasno. iPhone 6 bude mít displej pokrytý safírovým sklem. To nahradí jako povrch doposud využívané sklo „Gorilla Glass“. Zásadní změna co do materiálu má přinést především výrazně větší odolnost vůči poškrábání či rozbití přístroje. Na webu se již dokonce objevila ilustrující fanouškovská videa, v nichž se „záškodníci“ snaží safírové sklo poškrábat či rozlomit – neúspěšně.

Safírový povrch není pro Apple novinkou, materiál byl dosud využíván jako povrch ovládacího tlačítka či objektivu fotoaparátu. Pro fanoušky iPhonu, jehož nová verze by se na trhy měla dostat do přelomu září a října, je cílená vyšší mechanická odolnost jistě pozitivní zprávou. Méně pak zřejmě pro výrobce nepřeberného množství krytů a ochranných nálepek na displeje. Zdroje se zatím neshodují v tom, zda bude safírovým sklem „vyzbrojen“ pouze větší z chystaných modelů o úhlopříčce displeje 5,5 palce, či oba, tedy i 4,7palcová verze.

Mnohem neurčitější dohady obestírají podobu baterie iPhone 6. Podle čínského serveru IT168 by baterie u obou chystaných verzí měly být výrazně větší (1800mAh a 2500mAh) ve srovnání s verzí 5S (1560mAh). Větší baterie jsou obecným standardem pro větší telefony – pro srovnání, Galay S5 od Samsungu má baterii 2800mAh, uvádí Seeking Alpha.

Nový ultratenký iPhone s větším displejem se má začít vyrábět již tento měsíc a půjde o dosud nejmasovější výrobu chytrého telefonu s jablkem ve znaku, uvedla v červnu agentura Bloomberg. Mezi dodavateli Applu má být čínská Hon Hai Precision Industry nebo taiwanská Pegatron. K zákazníkům by se telefon mohl dostat na konci září. Zájem o nový iPhone 6 je již nyní podle průzkumů enormní a jen do konce roku by se ho mohly prodat desítky milionů kusů. Není zatím oficiálně známá podoba telefonu ani jeho cena.

Větší iPhone má být na pultech od září. Čínští dodavatelé se mobilizují

Válka o Apple: dravá konkurence z Číny bortí pilíř taiwanské ekonomiky

Apple chce pro iWatch punc švýcarského luxusu

100 dolarů navrch za větší displej? Věrní fanoušci Applu váhat nebudou

Newsletter