Sedmička je komplet. Zeman jmenuje do bankovní rady ČNB Holuba

O nové bankovní radě České národní banky je ode dneška jasno. Druhým novým členem bude Tomáš Holub (44). Informaci Lidovým novinám potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Holub od roku 2004 vede měnovou sekci ČNB a patří k podporovatelům intervencí. Právě on v podkladech pro bankovní radu navrhoval stále další prodlužování kurzových intervencí, napsal deník. 

Už včera prezident Zeman televizi Barrandov řekl, do rady 21. listopadu jmenuje ekonoma Aleše Michla. Potvrdily se tak informace pondělních Lidových novin.

Tomáš Holub od roku 2004 působí v ČNB jako ředitel měnové sekce. Ještě předtím pracoval v Komerční bance. Patří k podporovatelům intervencí. Michl s Holubem nahradí ve funkci Mojmíra Hampla a Vladimíra Tomšíka, kterým vyprší druhé funkční období a na třetí již nemohou kandidovat.

 

 

„Tomáš Holub by podporoval zvyšování sazeb dle současného modelového aparátu ČNB, který vyžaduje měnové podmínky dále utahovat, a to buď přes vyšší sazby, nebo silnější korunu,“ je přesvědčen hlavní ekonom ING Bank pro ČR Jakub Seidler.

Bankovní rada určuje měnovou politiku a nástroje pro její uskutečňování a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních České národní banky a opatřeních v oblasti dohledu nad finančním trhem.

Newsletter