Sedmidenní růst Dow Jones ukončil finanční sektor

Americké akciové trhy dnes uzavřely smíšeně. Dow Jones přerušil sérii sedmi růstů v řadě, index do červených čísel táhl finanční sektor, který ztratil procento. Za poklesem stály především akcie investiční banky Goldman Sachs. Povolební rally tak zpomalila, zatímco analytici rozebírali dnes zveřejněná ekonomická data.

Dow Jonesův index dnes odepsal 0,29 procenta na 18 868,14 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 ztratil 0,16 procenta na 2176,94 bodu. Index technologického trhu Nasdaq naopak uzavřel se ziskem 0,36 procenta na 5294,58 bodu.

„Nic netrvá věčně. Je neobvyklé vidět takový konzistentní trend vzestupného obchodování,“ uvedl šéf výzkumu FBB Capital Partners Mike Bailey. Odraz na akciovém trhu je kombinací optimismu, že ekonomika poroste rychleji a úlevy, že je po prezidentských volbách, dodal Kate Warneová, stratég firmy Edward Jones.

Z ekonomiky dnes přišla zpráva, že průmyslová výroba v říjnu stagnovala. Analytici čekali růst o 0,2 procenta. Produkce těžařského sektoru se v říjnu zvýšila o 2,1 procenta, tedy nejprudším tempem od března 2014.

Jízda pokračuje. Dolarový index na 13letých maximech

Index cen výrobců zůstal v říjnu beze změny, čekal se růst o 0,3 procenta. Realitní index NAHB zůstal v listopadu na 63 bodech dle očekávání.

Investoři se připravují na to, že Fed v prosinci po roce zřejmě zvýší úrokové sazby. Podle CME Group Fed Watch šance na růst úroků přesahuje 90 procent. Prezident Fedu v St. Louis James Bullard uvedl, že by se divil tomu, že by centrální bankéři příští měsíc úroky nezvýšili. 

 

Newsletter