Euru se podařilo umazat část dnešních ztrát. Kurz se drží pod 1,0850 EURUSD. Koruna po krátkém oslabení nad 25,45 za euro, smazala ztráty pod 25,40 za euro.

Singer: Fed může za „neférovou“ obnovu

Paul Singer, zakladatel a prezident hedge fondu Elliot Managament, se ve čtvrtek na DealBook Conference v New Yorku ostře vyjádřil proti politice Federálního rezervního systému. Označil současnou obnovu americké ekonomiky za „neférovou“ a obvinil Fed z napomáhání k rostoucí příjmové nerovnosti.

Paul Singer k USA: Falešný růst, falešné peníze, falešná místa…

„Zažíváme naprosto neférový a zkreslený proces obnovy“, řekl na konferenci Singer.  Dle jeho názoru americká centrální banka napomáhá uměle zvyšovat ceny finančních instrumentů, díky kterým pak nepřiměřeně bohatnou pouze ti, kteří mají dostatek prostředků pro investice do akcií a jiných aktiv.

Šéf dallaského Fedu Fisher: Třetí kolo QE nepřineslo nic dobrého

Během konference pak upozornil i na nebezpečí dluhopisových trhů. Dle jeho názoru jsou ty takzvaně „vysoce kvalitní a bezpečné“ americké i evropské státní dluhopisy „naprosto otřesně ohodnoceny“, jelikož nereflektují riziko inflace a jejich trh je „zkreslen“ převahou poptávky ze strany centrálních bank. „Dluhopisy jsou opravdu, ale opravdu hodně předražené“, uvedl Singer, avšak i přesto není přesvědčen, že bychom měli v brzké době čekat kolaps jejich trhů.

Newsletter