Směnárna RoklenFx má za sebou rekordní rok 2020. Zájem pokračuje i letos

Zdroj: RoklenFx

Češi si v době covidové oblíbili online služby, plně potvrdit to může online směnárna RoklenFx. Ta loni raketově rostla a tento růst si zopakovala i v prvním čtvrtletí letošního roku.

Rok 2020 byl pro směnárnu RoklenFx rekordní. Objem směn se meziročně zvýšil o 41 % na 14,52 miliardy korun. Počet klientských transakcí vzrostl o 37 % na celkových 33 129 obchodů. Řady klientů rozšířilo 2 615 fyzických a právnických osob, což je oproti roku 2019 nárůst o více než 45 %. „Jako pozitivní vnímáme fakt, že zvýšený zájem o naše služby pokračoval ve stejném tempu i na začátku letošního roku,“ uvedl obchodní ředitel skupiny Roklen Petr Kubíček.

Zdroj: RoklenFx
Zdroj: RoklenFx

Službu online směn chce skupina Roklen dále rozvíjet, v příštím roce pak chystá expanzi do zahraničí. Zákazníci se již teď mohou těšit na novou webovou aplikaci s funkcemi, jako jsou limitní pokyny, QR kódy a další usnadňující život (nejen) podnikatelům. „Evidujeme velký zájem o limitní pokyny, zejména u menších a středních firem, které chtějí směnit za výhodný kurz, ale nemají čas vývoj měn neustále sledovat a pružně reagovat na tržní výkyvy,“ vysvětlil Kubíček.

Směnárna RoklenFx je určena malým a středním podnikům, korporacím, ale i privátním klientům v ČR a na Slovensku, kteří potřebují převádět peníze v různých měnách ve výši nad 1 000 EUR. Maximální efektivita, využití moderních technologií a nižší náklady jsou konkurenční výhodou, která umožňuje směnu s kurzovou marži už od 0,08 %. Cílem Roklenu je nabídnout výhodné kurzy, na které v bankách dosáhnou zpravidla jen velké korporace, a to všem zákazníkům bez rozdílu.

Zdroj: RoklenFx
Zdroj: RoklenFx

Newsletter