Sobotka: Lidé mají strach. Česko 20+ hledá řešení

Lidé se dnes bojí toho, jaká bude jejich budoucnost, jaké budou důchody, jak budou podporovány rodiny jejich dětí, kolik budou dostávat za svou práci, jestli bude stále Česko jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Řekl to dnes předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka, který představil projekt Česko 20+. Ten má za cíl najít směr pozitivního vývoje České republiky v klíčových oblastech života v příštích 20 letech.

Předseda Mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček k vizi Česko 20+.

Cílem projektu Česko 20+ je prohloubit dialog sociální demokracie s občany a společně s nimi hledat vizi, kam má naše země směřovat, tak aby i v budoucnu prosperovala, byla konkurenceschopná a bezpečná.

Sociální demokracie bude v regionech i na celostátní úrovni sbírat podněty pro oblasti Vstřícnější zdravotnictví, Modernější školství, Spravedlivější sociální systém a Dostupnější zaměstnání.

Soudruzi z ČSSD se zbláznili, chtějí připravit nejchudší o práci

Dlouhodobou vizi představila také opoziční TOP 09. Strana chce do roku 2030 zvýšit životní úroveň Čechů, snížit zdanění práce a zavést v zemi společnou evropskou měnu. Za zásadní považuje zakotvení Česka v Evropské unii a v Severoatlantické alianci, a i proto chce zvyšovat výdaje na obranu, aby země dostála svým mezinárodním závazkům.

Jak bude Česko vypadat v následujících desetiletích řeší také lidovci. Institut pro křesťansko-demokratickou politiku ve spolupráci s KDU-ČSL vyhlásil soutěž pro mladé lidi do 30 let na téma: Jak chcete, aby Česká republika vypadala v roce 2050? „Po praktickém dopadu generační obměny KDU-ČSL nechceme stranu zašpuntovat, ale být s mladými v kontaktu. Chceme, aby nám mladí lidé sdělili, jak má podle nich naše společnost vypadat po roce 2050,“ řekl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Newsletter