S&P 500 a DJIA na maximech. Čekání na Skotsko a Alibabu

Americký index S&P 500 přidal ve čtvrtek +0,49 %, Dow +0,64 % a Nasdaq +0,68 %. Indexy S&P 500 a DJIA se ocitají na nových maximech. Série růstu amerických akcií vyhnala ve 2Q majetek domácností na nová maxima. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti poklesly na nejnižší úroveň od poloviny července. Trh reagoval pozitivně především na zprávy z předchozích dní ohledně podpory ekonomiky. Politika Fedu zůstává nastavena měkce, dlouhodobý výhled sazeb zpřísněn nebyl.

Considerable time. Fed nemění výhled sazeb, konec QE v říjnu

Bohatství Američanů díky růstu akcií na novém rekordu

Akcie Rite Aid Corp poklesly o 19 % poté, co řetězec drogerií snížil výhled hospodaření, Akcie Pier 1 Imports poklesly také o 18 % po snížené prognóze na výhled hospodaření.

Trhy však vyčkávají na jiné klíčové události. Na trh NYSE vstoupí akcie Alibaba ve zřejmě historicky největším objemu IPO. Dle posledních zpráv (DJ, WSJ) bude emise naceněna na 68 USD/akcie, tedy horním okraji pásma.

Alibaba jde na trh. Bude NYSE napínat?

Druhou klíčovou událostí pro trhy napříč nejméně obou stran Atlantiku je skotské referendum o nezávislosti. Libra, britské akcie i dluhopisy dávaly v průběhu dne najevo, že trhy sázejí na „NE“. Odhady výsledku mají být dostupné pozvolna mezi 3:00 a 7:00 SELČ v pátek, konečný výsledek zhruba mezi 7:30 až 8:30 SELČ. Verdikt bychom měli znát před otevřením pátečních trhů.

Vzkaz trhů do Skotska: Libra nejvýš za dva roky, akcie i dluhopisy rostou

Newsletter