StartupYard trhal rekordy. Miliony získalo deset startupů

StartupYard, nejstarší akcelerátor ve střední Evropě, má za sebou úspěšný rok. Rekordních deset startupů, které prošly jeho programem, zaujalo investory a získalo investice pro svůj další rozvoj.  Sedm z nich pochází z České republiky.

Rok 2017 přinesl startupům z programu StartupYardu investice od andělských investorů a venture kapitálu ve výši přes 57 milionů korun. Tuto částku si rozdělilo deset startupů, které v minulosti úspěšně prošly programem akcelerátoru. Jde o nejúspěšnější rok za celou dobu existence StartupYardu. Jednotlivé firmy získaly investice od 900 tisíc do 19,5 milionu korun. Další investice se chystají v tomto roce.

„Loňský rok přinesl rekordní výši investic firmám, které absolvovaly náš program. Je to důkaz, že díky dobré práci našich mentorů a kvalitě našeho akceleračního programu zvyšují startupy svou šanci uspět na trhu a zaujmout potenciální investory. Věřím, že i v letošním roce budeme pokračovat v podobném trendu. Máme před sebou ohlášení nových investic a deváté akcelerační kolo, které nabídne šanci dalším mezinárodním startupům uspět v ostré konkurenci,” uvedl Cedric Maloux, ředitel StartupYardu.

Cílem StartupYardu je již od roku 2011 pomáhat zajímavým startupům růst a proto získat investice k dalšímu rozvoji. K tomu využívá síť kontaktů s investory a akce, určené k setkávání zájemců o investice s investory. Proto každoročně pořádá Demo Day a Investor Week, kde se tyto dvě skupiny mohou setkat a zahájit vzájemná jednání o potenciální spolupráci. StartupYard také využívá síť 150 expertů v roli mentorů, které pomáhají startupům v jeho programu definovat strategii a uspět na trhu.

Nové akcelerační kolo StartupYardu je tu! Ve hře je až 100 tisíc eur

Do 8. akceleračního kola (tzv. Batch 8), se loni přihlásilo 160 zájemců, z nichž bylo nakonec vybráno nejlepších sedm. Ti se představili na závěrečné konferenci Demo Day v listopadu minulého roku. Přihlášky do 9. akceleračního kola mohou startupy podávat do konce ledna.

Dlouhodobým partnerem StartupYardu je Fundlift. Již dvakrát se na této investiční crowdfundingové platformě  podařilo formou neveřejné nabídky získat investice, které StartupYard rozděluje nadějným technologickým startupům. „Objem dalších investic, které projekty, jež prošly StartupYardem, získaly, potvrzuje, jak prestižně je akcelerační program StartupYardu trhem vnímám. Tento trend zároveň demonstruje schopnost StartupYardu vybírat startupy, které si na trhu následně dokáží najít své místo. A my se ve Fundliftu těšíme na spolupráci při financování dalších akceleračních kol StartupYardu,“ uvedl šéf Fundliftu Radek Musil.

Tyto startupy získaly z programu StartupYard v roce 2017 investice:

ClaimAir (CZ), Rossum (CZ), SatisMeter (CZ), Cryptelo (CZ), Gjirafa (Kosovo), Chatler (HU), Budgetbakers (CZ), Vize (CZ), Ouibring (Ireland), Neuron Soundware (CZ)

O StartupYardu
StartupYard je nejstarší soukromý akcelerátor v regionu střední a východní Evropy, založený v roce 2011. Dosud investoval do 59 startupů v osmi akceleračních kohortách. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s působením na globální scéně. Další investice se podařilo získat již dvaadvaceti firmám StartupYardu v celkové částce přes 180 milionů korun, pět startupů již bylo prodáno. StartupYard je podporován fondy Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.

Newsletter