Strach z brexitu zmizel a Wall Street letí vzhůru

Americké akciové trhy dnes zpevnily poté, co opadl strach z brexitu a ceny ropy zamířily vzhůru. Tři průzkumy veřejného mínění v sobotu naznačily, že tábor pro setrvání země v unii získal po vraždě labouristické poslankyně opět na síle. Britové jsou ale nadále rozděleni a výsledek bude zřejmě těsný.

„Strašidlo z odchodu Británie z EU zřejmě nepřijde a to přináší opravdu velmi velkou úlevu,“ uvedl Kim Forrest, analytik Fort Pitt Capital.

„V podstatě jsem získali to, co nám brexit minulý týden vzal,“ podotkl Mark Luschini, hlavní investiční stratég Janney Montgomery Scott. „Myslím, že jsem všichni do čtvrtka drženi jako rukojmí,“ dodal.

Libra prudce roste, dolar kvůli vývoji kolem brexitu ztrácí

Wall Street zahájila růstem o více než procento, později ale zisky korigovala. Index S&P 500 je výše o 0,58 procenta, což odpovídá úrovni 2083,25 bodu. Ze sektorů jako jediné ztratily utility.

Dow Jones vzrostl o 0,73 procenta, aby tak zakončil na 17 804,94 bodu. Index nahoru táhly akcie společnosti Boeing. Technologický index Nasdaq posílil o 0,77 procenta na 4837,21 bodu.

Světové ceny ropy pokračovaly druhý den v oživování z šestidenního poklesu. Severomořská ropa Brent se vrátila nad psychologickou úroveň 50 dolarů za barel.

Newsletter