Stratég Paulsen: Připravte se na nejdelší oživení!

Na trh přichází zdravé oživení, díky několika trendům v pozitivních indikátorech. A to v době, kdy trhy sužuje nejistota ve finančním sektoru, řekl televizi CNBC Jim Paulsen, investiční stratég firmy Wells Capital Management. Oživení podle něj bude pomalé a dlouhé. V délce by mohlo překonat rekord Spojených států, který je deset let.

„Myslím, že zažíváme globální oživení nebo globální odraz…., který opět pomůže k optimistické náladě,“ dodal Paulsen. Říjen podle něj bude zásadní kvůli prvním datům z výsledkové sezony a také kvůli údaji o vývoji hrubého domácího produktu.

Jako konkrétní příklad oživení zmínil včerejší index nákupních manažerů, který vyšel včera po celém světě. Výsledky ukázaly zlepšené výhledy ve Spojených státech, Německu nebo Číně.

Goldman Sachs: Oživení na ropě je velmi křehké

K lepší situace na trzích podle Paulsena přispěly hlavní korekce v cyklických částech trhu a také mezinárodní a rozvíjející se trhy. Nižší úrokové sazby, nižší ocenění a více pesimismu by Spojeným státům mohlo pomoci vzít na svá bedra politiku Fedu a zažít delší oživení.

Newsletter