Americké výnosy po včerejším mírném růstu opět klesají. V souvislosti s tím pozorujeme tlaky na slabší dolar. Zaměříme se na odpolední data z trhu práce, maloobchodu a průmyslu. Měny regionu ráno oslabily, zlotý a koruna aktuálně ztráty umazávají. Domácí měna se obchoduje pod 25,95 za euro.

Stratég: Z amerických akcií utečte do Evropy

Nemilovaná Evropa je perfektním místem pro investory utíkající z předražených zámořských akcií, s tím jak evropské trhy zkorigovaly a ECB rozšiřuje své kroky stimulačních opatření, tvrdí Jim Paulsen, investiční stratég z Wells Capital Management.

S tím jak Federální rezervní systém začíná utahovat svoji měnovou politiku, ECB naopak přistupuje k jejímu uvolňování. Paulsen tvrdí, že evropské akcie předčí během následujících 12ti měsíců své zámořské konkurenty.

„Jsem rád, že Draghi a ostatní političtí úředníci chtějí být se svými stimulačními kroky více agresivní. Myslím si, že růst v tomto regionu, který se snížil zhruba na procento, může během následujících měsíců zrychlit až k procentům dvěma,“ uvedl Paulsen pro CNBC.

„Současně si myslím, že euro se ze svých ztrát vůči dolaru částečně zotaví, takže aktuální názor na trhu, že dolar je tím správným místem pro investice, trochu ochladne. Aktuální posilování dolaru považuji trochu za přehnané. V Evropě se nyní může skrývat investiční příležitost,“ dodal Paulsen.

Během pondělí OECD snížila výhled růstu americké ekonomiky pro rok 2015 z 3,5 procent na 3,1 procenta. Očekávané utahování měnové politiky v zámoří, může vést k výrazným změnám mezinárodních finančních toků a možných větších výkyvů směnných kurzů, uvedla skupina s důrazem na možnost náhle výraznější korekce.

V opozici k výhledu Paulsena jsou analytici investiční banky Goldman Sachs, kteří minulý týden zvýšili investiční doporučení pro akcie ze stupně „neutral“ na „overweight“ s výhledem na následující tři měsíce. Banka má přitom býčí pohled jak na evropské tak zámořské akcie s ročním cílem pro index S&P na úrovni 2.050 bodů.  Ještě pozitivněji se na závěr roku tváří Thomas Lee, investiční stratég z JPMorgan, který index S&P do konce roku cíluje na 2.100 bodech. 

Wall Street doutná. Láme se trh nebo je to Alibaba?

Kdo vlastně drží otěže amerických trhů?

Newsletter