Strategie „koupit na poklesu“ již nefunguje

Po poklesu indexu S&P 500 o 7,2 % z maxim dosažených v polovině září, došlo v úterý k mírné pozitivní korekci. Ale většina technických analytiků nepovažuje tento pokles za pokyn pro vstup do dlouhých pozic. To vychází z předpokladu, že si investoři již velmi brzy uvědomí, že se psychologie na trhu výrazně změnila.

Poslední dva roky byla strategie „buy on weakness“ velice úspěšná. A ačkoliv současné poklesy byly o mnoho výraznější a strmější, našlo se mnoho investorů, kteří považují tuto strategii za správnou a nakupují. Někteří jsou přesvědčeni, že když tako strategie v minulosti skvěle fungovala, bude fungovat i nadále. Hrozí ale, že ti, co se spoléhají na minulost, si budou stále mylně myslet, že trh je bezpečný, když už dávno nebude.

Změna v myšlení investorů postupně přichází a mnoho z nich ještě ztratí spoustu peněz, než zjistí, že tato strategie již nefunguje.

Technický analytik Carter Worth předpokládá, že index S&P 500 má stále prostor k poklesu. Historie napovídá, že by měl další pokles dosáhnout ještě okolo 6 %.

Newsletter