Švejkování XIV. – Mediální perličky na americkém dně

Představa mainstreamových médií, že miliony zklamaných a naštvaných, většinou mladých lidí sklapnou pusu a půjdou volit Hillary Clintonovou, jejíž mašinérie, jak je jasně zdokumentováno v uniklých e-mailech, Sandersovi primárky ukradla, je absurdní. Stačí si poslechnout na YouTube Debbie Lusignan ze Sane Progressive, nezávislého komentátora H.A. Goodmana a další v čele s legračním a brilantním mediálním guru jménem Lionel Nation z „Lionel Media“. Zdá se, že mladá generace Američanů si ještě nestihla vypěstovat stockholmský syndrom.

Protesty příznivců Bernieho Sanderse proti volebním manipulacím jsou marné, a sám Sanders mlčí. Zatímco politickým komentátorům je jasné, že se zaprodal (nedávno si tento levičák a socialista koupil dům na pláži za 800 tisíc dolarů, a načasování bylo opravdu poněkud nevkusné, neboť svou kampaň financoval většinou z příspěvků mladých lidí a studentů), jeho frustrovaní fanoušci se dohadují, zda mu bylo vyhrožováno jen ztrátou pozice či rovnou fyzickým násilím či smrtí. Tuto variantu potvrzuje také Julian Assange. O tom není ani slechu od 26. srpna 2016, kdy oznámil opuštění ekvádorské ambasády, zato se denně rojí jeho starší videorozhovory. Žádné online znepokojení jsme však nezaznamenali, tak snad bude v pořádku …

Breitbart, založený Andrew Breitbartem, zářivou mediální ikonou s živelným žurnalistickým talentem, přiživovaným alkoholem i dalšími substancemi, který ve svých 43 letech nečekaně zemřel na „přirozenou“ srdeční zástavu 1. března 2012 (v den vydání výsledků jeho pitvy zemřel v Los Angeles také jeho koroner na „přirozenou“ otravu arsenikem…), zveřejnil nahrávku rozhovoru s bývalým agentem CIA a spolutvůrcem systémů používaných americkou vládní kryptologickou agenturou NSA (National Security Agency/Central Security Service) ke špehování vlastních občanů i nás všech, a posléze whistleblowerem, Williamem Binneyem. Ten tvrdí (a kdo jiný by to měl vědět?), že NSA má veškerou korespondenci Hillary Clintonové v kapse – tedy v databázi – a FBI ji při vyšetřování Clintonovic nelegálního a nezabezpečeného serveru ve sklepě klidně mohla použít. Z nějakého důvodu se rozhodla do ní nenahlédnout a do vyšetřování ji nezahrnout. Binney dále tvrdí, že tuto možnost FBI prokazatelně využívá již od roku 2001, často za účelem kriminalizace nepohodlných lidí ze strany DEA (Drug Enforcement Administration). Tento přístup k informacím prý navíc nepodléhá žádné kontrole, což odporuje hned několika článkům americké Ústavy.

Situaci v amerických nezávislých médiích dokresluje aktuální příběh dlouholetého přispěvatele Huffington Post, novináře a youtubera Davida Seamana. Ten před několika dny zveřejnil video, v němž, zjevně otřesen, oznamuje, že po zveřejnění dvou článků upozorňujících na rizika týkající se zdraví Hillary Clintonové s linkem na příslušné video mu byl bez předchozího varování zrušen přístup a jeho články bez vysvětlení, omluvy či alespoň vyrozumění ze slavného liberálního webu zmizely. David Seaman s patrnou hrůzou v očích vysvětluje, že se těší dobrému zdraví, není nešikovný a určitě nemá sebevražedné umysly… a že ode dneška pracuje pro Infowars Alexe Jonese!

Vypadá to, že CNN a podobnými profesionály vysmívaný, ale veřejností široce oblíbený dramaticky hřímající Alex Jones, který má jako jeden z mála aktuální a většinou i docela přesné informace o tom, co se vlastně děje, bude mít konečně dostatek kvalitních novinářů. Mladá generace Američanů narazila na tvrdou liberálně demokratickou cenzuru (!) a těžce to nese; uvidíme, jak si s tím poradí!

David Seaman to vzal relativně zhurta: ve svých nejnovějších videích se pustil rovnou do Rothschildů…

Jeho rozrušení se dá snadno pochopit: nezávislý a velmi seriózní komentátor Michael Trimm, o jehož analýzách jsme vám chtěli napsat, zmizel (z netu) a jeho YT channel je smazán. O jeho zmizení informuje na YT uživatel Vegematic, který také znovu publikoval několik posledních Trimmových videí. Jeho post je doprovázen příšernými pomalými leteckými záběry ze zničené a rozbombardované Sýrie – doporučujeme (s těžkým srdcem). Skvělý Michael Trimm čerpal informace z veřejných zdrojů, z Twitteru a Redditu. Došel například k fakty podloženému názoru, že US militaristicko-zbrojní komplex aplikuje podobné schéma v Iráku i v Sýrii: dodávky sarinu diktátorským režimům poskytnou záminku k intervenci, při které pak jsou na místě zlikvidovány jakékoliv důkazy.

Vegematic v dalším videu pochybovačně čte údajný e-mail od zmizelého Michaela Trimma, který vysvětluje, že videa smazal sám, protože se tam vyskytly tajné informace. To je celé velmi nepravděpodobné, protože videa zmizela všechna a s nimi i cely kanál – kdyby chtěl Michael Trimm něco vzkázat, natočil by jako „youtuber“ prostě další. (Objevil se znovu 16. září 2016, prostudujeme a budeme informovat.) Vegematic, sympatický obstarožní hippík, který válí na piano jako Jack, v druhé části videa „Where in the World is Michael Trimm?“ říká, že jeden nemůže mluvit pravdu příliš dlouho… Možná snad Chris Hedges, bývalý slavný dlouholetý zahraniční válečný reportér New York Times (a věčný souputník a konkurent hvězdného Christophera Hitchense), jehož se prozatím nepodařilo zdiskreditovat. „Everything is broken. Stay safe.“

Zeman: Jsou mi bližší názory Trumpa než Clintonové

Michael Trimm se pozastavoval nad skandálními praktikami, odhalenými uniklými e-maily z DNC (volební výbor demokratů). Její členové např. prodávali místa k sezení vedle prezidenta Obamy při nejrůznějších společenských příležitostech, mluvili o “neutralizaci novinářů ” (jednoho zamrazí při vzpomínce na House of Cards – Kevin Spacey v jednom rozhovoru říká, že s Billem Clintonem o seriálu mluvili, ten se smál a říkal, že pravdou není jen jediná věc: protlačení návrhu zákona kongresem za pět měsíců), a poměrně pikantní je zjištění, že dva ze tří největších dárců kampaně jsou – výrobci volebních hlasovacích strojů! Kdo by to byl řekl? S týmiž výrobci jsou spojováni také bývalí republikánští kandidáti John McCain a Mitt Romney a data z těchto hlasovacích strojů údajně vykazovala setrvale odlišné výsledky od ostatních hlasovacích strojů ve srovnání s předvolebními odhady.

Také mluvil o tom, že na kampaň Clintonové v rodišti Joe Bidena přišlo necelých tři sta lidí, a to většinou novinářů a zaplacených stážistů (jinde tam posílají rovnou školy). A o velezradě. O Googlu a Ericu Schmidtovi. O opakování lží o ruské špionáži, přestože šéf CIA John Brennan i sef FBI James Comey veřejně prohlásili, že nic takového nemohou potvrdit (a Julian Assange vypsal odměnu 20 000 dolarů za informace vedoucí k vypátrání vraha zastřeleného Setha Riche). O tom, že tajné informace v e-mailech Hillary Clintonové pocházely z databází NSA a FBI. O propojení Clinton Foundation s Berniem Madoffem… O tom, jak se Hillary Clintonová setkala s rodiči letos v červenci zastřeleného Setha Riche, a doporučila jim být zticha a nepátrat… Naznačuje, že Seth Rich pravděpodobně narazil na důkaz manipulace s hlasy, a že seznam volebních míst uvedenený na veřejných serverech a seznam volebních míst na webových stránkách Clintonové nebyly totožné. Co to přesně znamená zatím není zcela jasné. Michael Trimm říká, že uniklé e-maily prokazují spolupráci Clintonových se Saúdskou Arábií (Huma Abedin!), a že Clintonová tajné informace prodávala výměnou za „dary“ nadaci. Největším individuálním dárcem Clinton Foundation je prý Carlos Slim, jenž se narodil v Mexiku libanonským rodičům a patří mu např. New York Times a Lycamobile…

Tip YT pro milovníky hororů: The Clinton Chronicles

Newsletter