T-Mobile vloni zpětinásobil počet výkonějších LTE vysílačů

V roce 2016 přibylo v České republice 969 vysílačů s technologií LTE-Advanced. Operátor začal minulý rok pokrývat v Čechách a letos bude pokračovat v rozšiřování i na Moravě. Plánem T-Mobilu je mít na konci roku 2017 LTE-A nainstalováno na více než třetině LTE vysílačů po celém území.

Operátor během loňského roku přibližně zpětinásobil počet svých vysílačů s  LTE-Advanced. Tato technologie je založena na spojení frekvenčních pásem, což umožňuje dosáhnout vyšších datových rychlostí než u klasického LTE. Na konci roku 2015 měl T-Mobile 256 základnových stanic LTE-A, a to převážně jen v polovině Prahy a jejím blízkém okolí. O rok později už bylo v celé západní části České republiky a v Brně v provozu 1 225 těchto vysílačů.

Pro letošní rok je v plánu výstavba dalších více než 1 100 LTE-A vysílačů po celém území České republiky a navíc další rozšíření pokrytí touto technologií v hlavním městě a jeho okolí. Na konci roku 2017 by tak LTE-A mělo být nainstalováno na 38 % všech vysílačů nejrychlejšího mobilního internetu T-Mobile.

Newsletter