Také Citigroup a Wells Fargo ve 3Q překonaly očekávání

Další dvě banky dnes oznámily výsledky za třetí čtvrtletí. Očekávání trhu překonala Citigroup, která je podle aktiv čtvrtou největší bankou ve Spojených státech, i Wells Fargo, kterou aktuálně otřásá skandál kvůli jejím prodejním praktikám. Akcie Citigroup i Wells Fargo v reakci na výsledky rostly.

Citigroup hlásí za čtvrtletí upravený zisk na akcii 1,24 USD, což je nad očekáváním 1,16 USD. Tržby ale klesly o pět procent na 17,8 miliardy dolarů a čistý zisk o 11 procent na 3,84 miliardy dolarů. Výsledky negativně ovlivnily hlavně slabé příjmy z obchodování na akciových trzích, meziročně spadly zhruba o třetinu.

Dařilo se divizi fixních příjmů, jejíž příjmy rostly meziročně o více než třetinu na zhruba 3,5 miliardy korun. Za poklesem zisku byl naopak propadu příjmů divize Citi Holdings o 48 procent.

Akcie Citigroup se za posledních šest měsíců zhodnotily o devět procent, od počátku roku ale stále ztrácejí šest procent.

Wells Fargo reportovala čtvrtletní upravený zisk 1,03 USD na akcii, tedy jen mírně nad očekáváním trhu 1,01 USD. Zisk banky se ale snížil na 5,6 miliardy dolarů z 5,8 miliardy dolarů loni. Tržby rostly meziročně o dvě procenta na 22,3 miliardy dolarů. Objem poskytnutých půkček se meziročně zvýšil o sedm procent na celkových 957,5 miliardy USD.

Včera odstoupil generální ředitel banky John Stumpf, který banku vedl od roku 2007. Končí v době, kdy banka bude muset obnovit svoji pověst a zrevidovat svoji prodejní kulturu, aniž by to snížilo zisk. Ve funkci ho střídá ho současný prezident a provozní ředitel banky Tim Sloan. V rozhovoru pro CNBC řekl, že vrcholové vedení banky mohlo „udělat více“ a banka bude nyní používat nový plán výkonnosti.

„Jsem pevně odhodlán obnovit důvěru všech našich akcionářů, včetně zákazníků a komunitních partnerů. Víme, že to nějakou dobu potrvá a napravení naší reputace si vyžádá spoustu tvrdé práce, jsme si tím ale jistý kvůli neuvěřitelných schopnostech členů našeho týmu,“ uvedl Sloan.

Wells Fargo se stále potýká s řadou probíhajících vyšetřování ze strany regulačních orgánů, čelí rovněž soukromým soudním sporům.

Newsletter