Tesla a Model 3. Co bude dál? Nová maxima!

Poté, co odezněla kauza „Dieselgate“, pozorujeme ve světě motorů další zajímavou „kapitolu“. Byť nejde o věc dosahující rozměrů falšování emisí, i tak se kolem zmiňované události rozhýřila intenzivní debata se všemi pro i proti. Řeč je samozřejmě o americké automobilce Tesla, která minulý týden představila svého budoucího „koně“ s názvem Model 3. Podle názoru jednoho z analytiků šlo o klíčový moment, který během několika měsíců potěší kapsy investorů.

Akcie automobilky jsou na vzestupu, ovšem Andrew Keene, specialista na obchodování s opcemi a zakladatel společnosti AlphaShark Trading, míní, že to nejlepší teprve přijde. Co si pod tím představit? „Jsem přesvědčen, že se cena akcie Tesly do května vyšplhá na 270 dolarů,“ řekl v rozhovoru pro server CNBC.

Aktuálně titul prochází poměrně zajímavou rally. Od svých únorových minim se odrazil až k ceně kolem 255 dolarů, což odpovídá bezmála 78% zhodnocení. Keeneův tip však sází na dalších 6 % k dobru, které by měly být „naboostovány“ především obrovským zájmem o nově představený Model 3. Nejjasněji v tomto případě mluví čísla. Tři dny od prezentace elektromobilu dosáhly jeho předobjednávky více jak 270 tisíc.

Pokud se na akcii zaměříme pohledem technické analýzy, Keene nevidí jakýkoliv náznak možného zvratu směrem dolů (viz graf). Sentiment naopak naznačuje další cestu směrem vzhůru.

„Nacházíme se v čistém „býčím“ trendu,“ řekl expert. „Aktuální situace na opčním trhu naznačuje jasný pohyb směrem nahoru, který stojím mezi dneškem a květnem, kdy mnou sledované opce expirují,“ dodal. K identifikaci možného pohybu Keene využívá objem „call“ a „put“ opcí, které jsou tzv. „at the money“, neboli v situaci, kdy se dohodnutá realizační cena rovná té tržní.

Na základě toto pak Keene nakupuje dvě „call“ opce Tesly spekulující na růst ceny s realizační (tzv. strike) cenou na 260 a 270 dolarech. Tato „býčí“ strategie mu umožňuje realizovat opci s nižší „strike“ cenou (260 USD) v době, když se nacházíme výše, tedy například na 270 dolarech. Druhou „call“ opci s realizací na 270 USD pak stačí jednoduše prodat, jak expert doporučuje,  aniž by došlo na její uplatnění.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter