Rizikově averzní nálada potápí akcie, evropské i americké výnosy padají. Dolar zůstává v zisku těsně nad 1,1700 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje lehce nad 25,40 za euro.

Time Warner (až +20 %) odmítá Murdochovu nabídku. Začínají mediální námluvy roku?

Akcie americké Time Warner, jež je majoritním akcionářem CETV, dnes ještě před zahájením regulérního obchodování vylétly o 20 % výše. Nabídku na začlenění do mediální říše Ruperta Murdocha znějící na 80 miliard dolarů totiž představenstvo TW odmítlo. Konec story to ale není, Murdochova 21st Century Fox se totiž údajně netají ochotou nabídku vylepšit. Lze se tak těšit na pokračování dalšího zajímavého příběhu v rámci konsolidace mediálního průmyslu. Se zahájením seance na Wall Street akcie TW sílí o 18 %.

Představenstvo Time Warner na začátku července oficiálně odmítlo nabídku na převzetí od 21st Century Fox znějící na 80 mld. USD, to je 85 USD/akcii v hotovosti a akciích. Zprávu později odpoledne mediální skupina potvrdila. 21st Century Fox je podle zdrojů ochotna zaplatit částku vyšší. Tržní hodnota Time Warner je podle NYT zhruba 63 miliard dolarů.

Rodina americko-australského mediálního magnáta Ruperta Murdocha je největším akcionářem společnosti 21st Century Fox. V Evropě jedná o odprodeji televizních aktiv Sky Italia a Sky Deutschland do rukou své další dcery, britské televizní skupiny BskyB, s cílem více se soustředit na oblast filmu. 21st Century disponuje rozsáhlým portfoliem mediálního byznysu a vznikla jako jedna ze dvou společností, s dosahem do televizního a filmového světa, po loňském rozdělení News Corporation, kterou Murdoch v roce 1979 založil.

Murdochova mediální říše: BSkyB má od akcionáře převzít evropské televize

Spojením 21st a TW by vznikl mediální kolos s řadou televizních sítí jako Fox, Fox News, FX, TNT a TBS, kanálem HBO a filmovými studii Twentieth Century Fox, Warner Brothers a dalšími. Celkové tržby by po spojení dosáhly 65 mld. USD. Součástí nabídky 21st Century byl plán prodeje televize CNN jako ústupek regulátorů. CNN je totiž přímým konkurentem Fox News.

Newsletter