Trump vystřelil akcie vzhůru, Dow Jones pokořil 21K bodů

AKTUALIZOVÁNO – Wall Street dnes opět přepisovala historii. A znovu měl hlavní slovo 45. prezident Spojených států. Americké akciové trhy rostly na rekordní maxima poté, co Donald Trump poprvé promluvil k oběma komorám amerického Kongresu. Dow Jonesův index dnes pokořil psychologickou hranici 21 tisíc bodů.

Wall Street dnes zažila nejlepší den letošního roku. Index Dow Jones dnes vzrostl o 1,46 procenta na 21 115,55 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 posílil o 1,37 procenta na 2395,95 bodu a index technologického trhu Nasdaq vzrostl o 1,35 procenta na 5904,03 bodu.

Mnoho lidí říká, že je to euforie, ale nevypadá to tak. Vypadá to tak, že lidé neochotně kupují akcie. To je důvod, proč jsem trochu opatrný,“ uvedl Eddie Perkin z Eaton Vance. Investoři nakupovali akcie z finančního a průmyslového sektoru a index finančního sektoru zpevnil o 2,8 procenta, což je nejvíce od 10. listopadu.

Trump ohlásil historickou daňovou reformu. Dodal, že na reformě již pracuje jeho ekonomický tým. Cílem reformy je větší konkurenceschopnost, která by měla zvýšit růst platů a podpořit střední třídu.

Trumpův projev z úterní noci byl široce chválen za pozitivní tón. Postrádal ale konkrétní informace k „fenomenální“ daňové reformě a deregulaci, což jsou dva klíčové body rally po vítězství realitního magnáta a miliardáře nad Hillary Clintonovou.

Newsletter