Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

USDCAD nabízí nebývalou příležitost k výdělku

Měnové trhy se na začátku tohoto týdne prezentují nízkou volatilitou a to hlavně z důvodu nedostatku ekonomických dat. Měnový pár, který mě v tomto momentě zaujal nejvíce, je USDCAD. Přestože z dlouhodobého pohledu se tento pár stále nachází růstovém trendu, v posledních dvou měsících zažívá prudký pokles. Obecně platí, že kanadská ekonomika si je s tou americkou velmi blízká, což je dáno nejenom geografickým umístěním těchto dvou zemí, ale hlavně provázaností a objemem jejich obchodního styku. Toto se projevuje na vysoké pozitivní korelaci měn těchto dvou zemí, což jednoduše znamená, že v momentě kdy americký dolar z ekonomického hlediska dlouhodoběji klesá, tak by zákonitě měl klesat i kanadský dolar. V momentě, kdy se zaměříme na měnový pár složený z právě těchto dvou měn, technická analýza tedy hraje větší roli než u jiných párů.

Po březnovém dosažení maxima 1,12766 se cena propadla až na 1,08124 a nyní kulminuje na hranici 1,08753. Osobně v tomto uspořádání vidím velký růstový potenciál a to zejména proto, že ač cena uzavřela 9. května denní svíčku nejen pod veledůležitou support hranicí 1,08592, ale nadto i pod dlouhodobým Fibbonaciho retracementem 38,20, který se ocitá na stejné hodnotě, den poté se vrátila zpět nad tuto hranici. Toto lze považovat za jedno ze znamení o alespoň prozatímním konci dvouměsíční korekce. Další z indikací pro otevření spekulativní long pozice je zformování takzvané falling wedge bullish formace.

Domnívám se tedy, že se naskýtá ideální možnost k otevření spekulačního long obchodu v oblasti Fibbonacciho retracementu, přičemž jako hlavní důvod vidím důležitost suportu na hranici 1,08592, který již obstál několik medvědích útoků. Osobně bych volil limit buy order na 1,8731, jelikož si myslím, že před strmějším vzestupem se bude cena potýkat s resistenční trendovou linkou formované falling wedge. Částečný TP bych zadal pod psychologickou hranicí 1,10000, přičemž druhou část pozice bych držel dlouhodoběji s vidinou dosažení 1,12000. Stop Loss bych zvolil kdekoliv pod hranicí již zmiňovaného supportu, přičemž bych se přikláněl k více volnější verzi a to zejména kvůli případné volatilitě způsobené vydáním ekonomických dat v USA tento týden, tedy někde nad hranici 1,08000.

Newsletter