Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Ušetřete na teplu a vydělejte. Na Fundlift vstupuje WAFE

Společnost WAFE je inovátor v oblasti výroby, vývoje a prodeje ventilačních jednotek s rekuperací tepla (zpětné získávání energie). Její ambicí je i stát se lídrem trhu v segmentu rezidenčních budov ve střední Evropě. WAFE navrhuje a vyrábí rekuperační jednotky pro rodinné domy, bytové jednotky, ordinace a komerční nemovitosti, se zaměřením na střední a vyšší segment výstavby. Na investiční platformě Fundlift nyní poptává financování formou emise 2letých konvertibilních investičních certifikátů ve výši pět milionů korun s úrokovou sazbou 10 % p.a.

Moderní společnost si navykla na vysoké standardy komfortu bydlení a je pro ni běžné, že vnitřní prostředí má bez ohledu na roční období teplotu kolem 22 stupňů Celsia. Stavební standardy, které platily ještě donedávna, vykazovaly poměrně malou těsnost budov a neefektivní izolaci. To pro běžný komfort znamenalo neudržitelnou spotřebu neobnovitelných zdrojů energie. Nyní se do popředí dostávají udržitelná řešení a poptávka po moderních, šetrných řešeních v posledních letech neustále roste. Mezi čím dál populárnější řešení patří systémy ventilace s rekuperací, které jsou nutnou podmínkou pro udržení hygienicky přijatelného prostředí dobře tepelně izolovaných budov.

Česká technologická firma WAFE je specialista právě na ventilaci a rekuperaci tepla. Vyvíjí a vyrábí novou generaci prémiových rekuperačních jednotek a přináší na trh inovace v oblasti produktu i procesů a systémů aplikace. Jednotky WAFE umožňují efektivní větrání spolu s regulací teploty, vlhkosti ale také odfiltrování prachu, smogu a alergenů ve vzduchu. Rekuperace tak přináší úspory za topení, ale především vytváří zdravý domov a stává se standardem při výstavbě rodinných domů, bytů i komerčních nemovitostí.

„Zamyšlení nad tím, jak s energií hospodárněji pracovat nás vedlo k vývoji a testování produktu, který by definoval novou generaci rekuperačních jednotek. Díky dvouleté práci na technologickém zdokonalování produktu se nám podařilo odstranit hlavní neduhy běžných rekuperačních jednotek, kterými bylo přesušování prostoru a drahý předehřev,“ říká Kryštof Hon, generální ředitel a spoluzakladatel WAFE.

„Z důvodu připravované legislativy o nízkoenergetických výstavbách představuje trh rekuperačních jednotek pro WAFE obrovskou obchodní příležitost. Očekává se totiž, že fyzikálně bez rekuperačních jednotek nebude možné dosáhnout nízkoenergetické výstavby,“ uvádí CEO Fundliftu Radek Musil.

WAFE, které těží ze zkušeností týmu odborníků s dlouhodobými zkušenostmi s rekuperačními a ventilačními systémy, zahájilo začátkem roku 2017 prodej své první jednotky WAFE 350 a nedávno ukončilo vývoj druhého produktu v produktové řadě. Na platformě Fundlift společnost poptává financování pro urychlení vývoje dalších plánovaných výrobků k ucelení svého portfolia a rychlejší akvizici tržního podílu v Čechách i zahraničí.

 

Newsletter