Člen bankovní rady ČNB Holub se zřejmě přikloní ke zvýšení sazeb o 50 bb na zářijovém zasedání, tento krok připustil i pro listopad. Koruna zpevňuje pod 25,40 za euro. Dolar proti euru drží ztráty a obchoduje se nad 1,1730 EURUSD.

Úvod týdne na Wall Street: Boj kolem nuly

Wall Street v úvodu týdne uzavřela smíšeně, hlavní indexy zakončily blízko nuly. Americké akcie setřásly propad cen ropy před dvoudenním jednáním americké centrální banky (Fed), které investoři tento týden netrpělivě vyhlížejí.

„Myslím, že díky poklesu cen ropy jsme si trochu oddechli. Tento týden bude opravdu o Fedu,“ uvedl Peter Boockvar, hlavní analytik Lindsey Group. Hlavní údaje za tento týden budou úterní  maloobchodní tržby před středečním rozhodnutí Fedu o sazbách. Sazby by se měnit neměly, investoři budou ale podrobně rozebírat  komentář centrálních bankéřů. 

Index Dow Jones Industrial posílil o 0,09 procenta na 17 229,13 bodu,  a to především díky akciím společnosti Boeing. Technologický Nasdaq Composite rostl o 0,04 procenta na 4750,28 bodu. Dařilo se akciím firem Microsoft, Alphabet a Gilead Sciences.

S&P 500 naopak odepsal 0,13 procenta a první den v týdnu uzavřel na úrovni 2019,64 bodu. Akcie hotelového řetězce Starwood Hotels vyskočily nahoru o osm procent poté, co čínská skupina Anbang Insurance Group oznámila, že za řetězec zaplatí 12,8 miliardy dolarů, tedy více, než chce za společnost zaplatit konkurenční řetězec Marriott International. Starwood vlastní hotelové řetězce Sheraton, Westin nebo St. Regis a provozuje asi 1270 zařízení ve 100 zemích světa.

Světové ceny ropy dnes klesly až o čtyři procenta poté, co Írán oznámil, že se zatím nehodlá připojit k plánu na zmrazení těžby.

Newsletter