Velký den Applu: Apple Watch a nový MacBook

(Aktualizováno 22:45) Nejočekávanější novinka Applu za několik let je venku. Na chytré hodinky Apple Watch začne technologický lídr brát předobjednávky 10. dubna s prvními dodávkami v devíti zemích k 24. dubnu. Bude zájem?

Šéf Applu Tim Cook ukázal světu převratnou novinku, která umí příjímat hovory, komunikovat skrze dotykový displej a podporuje řadu aplikací. Apple Watch převezmou část schopností dnešního iPhonu a samozřejmě s ním budou komunikovat. Tim Cook jako jeden z příkladů toho, co nabídnou chytré hodinky, uvedl možnost objednat přepravu skrze službu Uber. 

Cena začíná na 349 dolarech s tím, že středně vybavený model přijde na 549 dolarů. Otázkou je, zda za maximum možného s ohledem na prostor a přijatelnou cenu lze označit baterii s výdrží 18 hodin. Apple Watch si v první vlně koupí zákazníci v Austrálii, Kanadě, Číně, Francii, Německu, Hong Kongu, Japonsku, Velké Británii a Spojených státech.

Komu by se Apple Watch zdály příliš laciné, může si pořídit jejich opravdu zlaté provedení. Zvláštní edice z 18karátového zlata bude k mání za 10 tisíc dolarů za kus. 

Koupíte si je také? Na odkaze níže naleznete bezprostřední reakci akcií Apple na představené novinky. Na uvedení Apple Watch nastal výběr zisků, akcie klesly od 129 až do blízkosti 125 dolarů.

Vývoj akcií Apple na Roklen24 můžete sledovat zde

Vedle Apple Watch představil Apple také novou tenkou verzi MacBooku a cenově přijatelnější Apple TV. Nový MacBook, z jehož názvu vypadlo slovo „Air“. váží pod jeden kilogram. V nejsilnějším místě je vysoký 13,1 milimetru, což je o 24 procent méně proti současnému modelu MacBook Air. Displej je Retina s úhlopříčkou 12 palců. Tlačítka na klávesnici dostala větší rozměr a  LED podsvícení. Cena s úložištěm 256 GB začne ve Spojených státech na 1299 dolarech. O čtyři stovky dražší pak bude model s výkonnějším procesorem a úložištěm 512 GB. Dodávky začnou 10. dubna. 

Tim Cook se během konference k novinkám snažil podpořit Apple i dalšími slovy: Apple CarPlay systém dle něj podporují „všechny hlavní automobilové značky“. spokojenost zákazníků s novým iPhonem 6 a 6 Plus dosahuje 99 % a platebí služba Apple Pay přesáhla 700 tisíc akceptačních míst.

Technologie slaví. Apple vstoupí do indexu Dow Jones

Apple trojkou v nákupech zlata?

Newsletter