Vítězem SWCSummitu je švédský startup MIMBLY

Titul evropského startupového šampiona si odnáší MIMBLY. Vítězem regionu V4 se stali čeští MotionLab, startup zaměřený na personalizovanou videoreklamu.

Všichni finalisté postoupili do globálního finále soutěže Startup World Cup, které se uskuteční v květnu v San Franciscu. Evropský vítěz získal přístup k investici v hodnotě půl milionu dolarů. Oba šampioni uspěli v nevídaně tvrdé konkurenci – do každého z 12 regionálních kol se přihlásilo přes  100startupů. V pražském Kongresovém centru se tak utkaly ty nejlepší z více než 2000 evropských startupů.

„Těší nás, že se na SWCSummitu stejně jako v předchozím ročníku sešla silná konkurence nejlepších evropských startupů. Gratulujeme vítězi, který si kromě přístupu k investici půl milionu dolarů spolu s ostatními finalisty odnáší také příležitost reprezentovat svou zemi a evropskou startupovou scénu před publikem a investory z celého světa. Úspěch akce nám zároveň dává pozitivní zpětnou vazbu na stav startupového prostředí v Evropě, o které je mezi investory i veřejností stále větší zájem,“ uvádí Václav Pavlečka, CEO společnosti Air Ventures a spolupořadatel SWCSummitu.

Českou republiku ve finále reprezentoval startup Motionlab. Mezi ostatními finalisty byly navigace pro drony Precision Navigation Systems z Estonska, fintech Crassula z Polska, snímače teploty produktů Tag Sensors z Norska, personalizovaný diagnostický nástroj pro boj s rakovinou Amadix ze Španělska, model pro diagnózu autoimunitních onemocnění Altheia Science z Itálie, řešení pro udržitelnost a hospodaření s vodou Mimbly ze Švédska, rentgen kmenů stromů z Finska, online kurzy pro počítačové hráče z Dánska, hlasový vzdělávací program My Buddy z Ruska, rehabilitační nástroj Raccoon z Ukrajiny, 3D tisk implantátů a náhrad axial3D z Irska a nástroj pro vývoj software pro IoT z Řecka.

“Je skvělé, že startupy z celé Evropy dostaly příležitost prosadit se na historicky prvním kontinentálním finále soutěže Startup World Cup. Věřím, že pro všechny finalisty šlo o zkušenost, která je osobně i byznysově posune o krok blíž globálnímu úspěchu. Celkový vítěz může být jen jeden a já mu tímto gratuluji, zároveň jsem ale přesvědčený, že i o ostatních soutěžících ještě v budoucnu uslyšíme. Těší nás, že Praha na letošní i příští roky dostala možnost stát se pořadatelem evropského finále,” dodává Vít Šubert, CEO inkubátoru UP21, který SWCSummit spolupořádá.

Startup World Cup & Summit (SWCSummit) je unikátním spojením dvou nejvýznamnějších startupových konferencí posledních let. Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 20 nejlepších startupových projektů na světě. Vítězové regionálních kol se utkají ve velkém finále přímo v Silicon Valley, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů a více. Startup Summit je pak tradiční konferencí se sedmiletou tradicí, kterou pořádá investiční fond Air Ventures. Historie konference sahá do roku 2012 a vystoupili na ní spíkři z nejznámějších globálních korporací i startupů – od editorů TechCrunche přes šéfy Startupbootcampu, investory ze Silicon Valley, spíkry ze společností jako Tesla nebo SpaceX či Hyperloop Transport Technologies až po zakladatele nadějných startupů jako Kiwi.com a korporátní kapitány, např. Andre Wehrnera ze Škoda Auto nebo Tomáše Budníka z O2. 
UP21 je inkubátor a investor pro startupy, který startupům dodává 4 klíčové věci pro to, aby mohly vzlétnout: finanční investici, specializovaný mentoring, osobní rozvoj a také důležité dovednosti. UP21 sestavuje pro každý startup vlastní Navigační plán, a tak naviguje inovátory na jejich cestě k úspěchu v duchu svého motta „Investice nestačí. Chtějte svého kopilota“. .
Air Ventures podporuje startupy v rozletu. Investuje do dynamických technologických firem především v regionu střední Evropy, přináší unikátní know-how v budování marketingových strategií a umožňuje startupům efektivněji oslovovat a získávat zákazníky. 

Newsletter