Vsadit na americké banky před výsledky?

Ve Spojených státech odstartovala výsledková sezóna za druhé čtvrtletí letošního roku. Jako tradičně ji zahájila společnost Alcoa. Zbytek amerických firem bude reportovat počínaje dnešním dnem, včetně bankovního sektoru. Jako první ohlásí výsledky největší americká JP Morgan, zatímco v závěsu bude následovat největší poskytovatel úvěrů Wells Fargo.

Výsledky za předchozí čtvrtletí ukázaly, že se bankovnímu sektoru vedlo poměrně dobře. Právě finanční segment byl odhadem agentury Bloomberg pro 2Q 2015 označen za druhý nejlepší, ihned po zdravotnictví. Jeho výnos je v meziročním srovnání očekáván na úrovni 4,5 %. Ve hře je však stále spousta faktorů, které by pozitivní výsledek mohly ovlivnit. Příkladem budiž situace v Řecku, akciový propad v Číně či silný dolar. Celkově jsou proto očekávání od výsledků amerických firem za druhé čtvrtletí roku posazena poměrně nízko.

Hlídejme i fundament, dolar … a stejně Řecko: Ve Spojených státech začala výsledková sezóna za 2Q. Laťka visí nízko, sázka na zdravotnický sektor + kalendář

Posted by Roklen24 on 13. červenec 2015

 

Právě jejich vliv by mohl americký finanční segment silně zasáhnout. Tento názor potvrzuje například Curtis Holden, seniorní investiční specialista společnosti Tanglewood Wealth Management. „Od bank nečekáme žádný extra skvělý výsledek,“ řekl pro server CNBC. „Pokud vezmeme v potaz, kolik výkyvů jsme za posledních několik měsíců viděli, bude tlak na americký finanční segment bezpochyby silný,“ dodal.

Bankovní oblast má za sebou týden poklesu, kdy se podařilo v rámci všech oblastí indexu S&P 500 odepsat 1 %. I tak si ale bankovní domy připsaly za poslední tři měsíce zhruba 5 %, což by z nich dělalo jednoho z hlavních tahounů akciového trhu největší ekonomiky světa.

Pokles minulého týdne je tedy některými analytiky vnímán hlavně jako dobrý signál pro nákup. „Nedávný pokles považujeme za dobrou příležitost,“ řekl pro CNBC Craig Johnson, analytik společnosti Piper Jaffray. „Právě takový vývoj je dle mého názoru silným nákupním signálem,“ dodal.

Z konkrétních případů se pak na pomyslném žebříčku potenciálně nejlepších finančních domů za 2 Q 2015 řadí JP Morgan a Goldman Sachs. „JP Morgan dle mého názoru opět předčí všechny své velké kolegy,“ míní trader Pete Najarian. Dle jeho kolegy Steva Grassa stojí za zvážení i Goldman Sachs, která si prozatím letos prošla 8% růstem.

Slibný začátek: JP Morgan poráží očekávání

Goldmani hlásí nárůst zisku. Očekávání poražena

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter