Jestřábí výhled sazeb Fedu zvýšil střední a delší konec americké výnosové křivky. Vzrostly zejména reálné tržní sazby. Dolar v návaznosti na to posílil na dvouměsíční maxima. Během dne očekávejme dozvuky Fedu s rizikem pro rizikové měny. Koruna oslabila k 25,50 za euro, vzhledem k výhledu sazeb ČNB předpokládáme omezený prostor pro další oslabení.

Vsadíte si? V Holandsku vyhraje Wilders, premiérem ale nebude

Strana pro Svobodu Geerta Wilderse (PVV) je podle bookmakerů Fortuny velkým favoritem (1,66:1) nadcházejících parlamentních voleb v Nizozemí. Šance Konzervativní Lidové strany pro svobodu a demokracii (VVD) stávajícího předsedy vlády Marka Rutteho bookmakeři ocenili kursem 2,1:1.

Třetí Křesťanskodemokratická výzva (CDA) už má značný kursový odstup (18:1). Sázkaři věří PVV i samotnému Wildersovi.

„Možná nikdy nebyly holandské volby tak sledované, jako letos. Odezva na radikální politiku Geerta Wilderse ze strany dříve liberálních Nizozemců může o smýšlení evropského voliče mnohé naznačit. Zanedlouho nás čekají volby ve Francii, kde se s podobnou strategií prosazují Marine Le Penová. No, Angelu možná čeká perné léto, aby to celé nějak udržela pohromadě,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Ačkoliv PVV patrně zvítězí, bookmakeři jsou poměrně jednoznačně přesvědčeni, že Wilders příštím předsedou vlády nebude (1,18:1).

Vedle toho sázkaři, patrně povzbuzeni překvapivým vítezstvím Trumpa v USA, věří jak ve vítězství PVV (70 %), tak v to, že se Wilders navzdory vysokému kursu 4,25:1 holandským premiérem nakonec stane 75%.

Newsletter