Vzorová korekce: Pražská burza +5 %. Fortuna +15 %, O2 +13 %

Tuzemské akcie v úterý názorně předvedly, jak má vypadat vzorová korekce propadu na trzích. Index PX posílil o 4,6 procenta a Fortuna či O2 rostly dvouciferně. Předchozí propad trhů ale nebyl univerzálním důvodem.

Spouštěčem prudkého růstu akcií operátora O2 byla slova šéfa dozorčí rady Štefunka pro motejlek.com. Štefunko uvedl, že O2 uvažuje o výplatě ážiového fondu akcionářům, což by činilo přibližně 38 korun na akcii.

O2 (+14 %) zvyšuje svou atraktivitu. Co si o tom myslet?

Z dalších silných emisí pražské burzy posílily akcie pojišťovny VIG  o 3,6 %. Ta dnes ráno reportovala výsledky za druhé čtvtletí. Výsledky sice mírně zaostaly za konsensem trhu, ale finanční sektor celkově byl podpořen korekcí vzhůru na trhu. Také ČEZ poskočil o 4,3 % nad 550 korun, přestože se ceny elektřiny stále drží pod 30 EUR/MWh, což je 12leté minimum.

Komerční se zvedla na 5085 korun a Pegas se dostal zpět nad 930 korun a celkově posílil o více než 5,8%. Objemy obchodů byly nadprůměrné a dosáhly přes jednu miliardu korun.

Okolní trhy takovou euforii, jakou jsme viděli v Praze, nezažily. Nicméně například BUX rostl slušných 2,88 %. Polsko na tom bylo z centrální Evropy nejhůře a tamní index WIG20 zpevnil pouze okolo 0,5 %.

Newsletter