Wall Street a rekordy? Na konci týdne je to tu zase

Na Wall Street se v závěru týdne vrátily rekordy. Dow Jonesův index posílil na maximum dokonce posedmé v řadě. Sérii dalších dvou dalších hlavních indexů přerušila čtvrteční seance. Na rekordu dnes končí také Nasdaq Composite. Investoři ale začínají vyhlížet francouzské prezidentské volby.

Dow Jonesův index uzavřel s nepatrným ziskem 0,02 procenta na 20 624,05 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 rostl o 0,17 procenta na 2351,16 bodu, když se dařilo sektoru telekomunikací. Index technologického trhu Nasdaq skončil na 5838,58 bodu se ziskem 0,41 procenta.

Tři hlavní indexy rostly do čtvrtka, kdy zavřely smíšeně, na rekordní maxima pět dní v řadě. Nahoru je táhly plány prezidenta Donalda Trumpa na zavedení „fenomenální“ daně a také dobrá čísla z americké ekonomiky.

Dow Jones za celý týden rostl o 1,7 procenta, S&P 500 o 1,5 procenta a Nasdaq si připsal 1,8 procenta.

Trump dnes vystoupil na tiskové konferenci, na které novinářům nadával a vychloubal se svými úspěchy. A nezapomněl tweetovat.

Šéfka Fedu Yellenová ve Sněmovně reprezentantů vysvětlila, proč se nálada na akciovém trhu pohybuje na rekordně vysokých hodnotách. „Myslím si, že investoři na akciovém trhu očekávají velké změny ve fiskální politice. Očekávají, že tyto změny podpoří nárůst zisku obchodovaných firem,“ dodala Yellenová.

Newsletter