Wall Street bez jasného směru, táhla fúze v maloobchodu

Americké akcie uzavřely včerejší seanci pouze s mírnými zisky, když investoři vyčkávají na další data a také na zítřejší plánované zasedání Fedu, kde by mělo dojít k dalšímu snížení měsíčního odkupu aktiv a to o 10 mld. USD.

Včerejší data týkající se situace na realitním trhu dopadla hůře, než se očekávalo. Rozjednané prodeje domů na meziměsíční bázi poklesly o -1,1 %, při očekávání růstu o 0,5 %. Jedná se tak o první pokles po čtyřech měsících.

Rozjednané prodeje domů v USA ztratily sílu růst, aktivita ve službách podporou

Index S&P si za včerejší seanci připsal pouze 0,03 %, Dow Jones 0,13 % a technologický NASDAQ mírně poklesl o 0,1 %. Změny to byly sice minimální, ale indexům se podařilo dostat ze svých intradenních ztrát, ve výši okolo -0,8 %. Každý pokles je tak prozatím investory využíván jako nákupní šance.

Obří diskontní akvizice posílá vzhůru akcie Dollar Tree i Family Dollar

Zprávou dne pro zámořský trh se stala fúze v maloobchodním sektoru. Akcie společnosti Family Dollar Stores vylétly o 25 % po oznámení, že jejich rival Dollar Tree za společnost zaplatí 74,5 USD. Cena za akcii tak představuje 23 % prémii k závěrečné ceně Family Dollar Stores k pátečnímu závěru.

Poklesem si prošel sektor stavitelství a to především díky zmíněným datům a poklesu prodeje rozjednaných domů. ETF XHB ztratilo 1,6 %. 

Newsletter